جراحی زیبایی باسن با هدف اصلاح زیبایی فرم بدن و افزایش جذابیت آن

جراحی زیبایی باسن با هدف اصلاح زیبایی فرم بدن و افزایش جذابیت آن

خانم‌هایی که از ظاهر باسن خود راضی نیستند و باسن آنها صاف و فاقد هر گونه برجستگی است می‌‌توانند از یک روش زیبایی استفاده کنند که به آنها کمک می‌کند به ظاهر دلخواه خود دست یابند. بزرگ کردن باسن روشی است که به زنان کمک می‌‌کند باسن خود را بزرگ و برجسته نمایند تا ظاهر موردنظر آنها ایجاد شود. بزرگ کردن باسن یک روش زیبایی است که می‌توان به کمک یکی از دو روش موجود بزرگ کردن آن پرداخت. بنابراین بیمار می‌‌تواند متقاضی مناسبی برای بزرگ کردن باسن با ایمپلنت یا انتقال چربی باشد.

 ایمپلنت‌های مخصوص بزرگ کردن باسن


ایمپلنت‌های مخصوص بزرگ کردن باسن

 ایمپلنت‌های مخصوص بزرگ کردن باسن یکی از روش‌های رایج زیبایی برای ایجاد انحنای بیشتر باسن است. ایمپلنت مخصوص بزرگ کردن باسن از سیلیکون ساخته شده است و شبیه موادی است که در ایمپلنت سینه به کار می‌روند و ظاهری زیبا را به وجود می‌‌آورند و با گذر زمان زمان ریسک پاره شدن یا نشت مواد در آنها افزایش نخواهد یافت. قبل از انجام این روش بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد تا هیچ گونه دردی را احساس نکند. سپس پزشک یک برش را در نزدیکی لگن و جایی که قرار است ایمپلنت کاشته شود ( زیر یک عضله که به صورت دائمی ثابت باشد) ایجاد می‌کند. از همین روش برای باسن مجاور نیز استفاده می‌شود تا ظاهری طبیعی و قدیمی ایجاد گردد. این قطعات ساخت سیلیکونی زیر پوست قرار داده می‌شوند تا انحنای بیشتری را در ناحیه باسن و قسمت تحتانی لگن ایجاد کنند. اگرچه این روش نیز با خطراتی همراه است و دوران بهبود حاصل از کاشت ایمپلنت طولانی است، دوران بهبود پس از کاشت ایمپلنت در باسن نسبت به کاشت ایمپلنت در ساق پا با چالش کمتری همراه است زیرا در این ناحیه اعصاب کمتری وجود دارد و تقریبا هیچ گونه رگ یا شریانی در باسن قرار ندارد. به علاوه از آنجایی که ایمپلنت در بافت‌های عمیق بدن قرار داده نمی‌‌شود ریسک عوارض به حداقل می‌‌رسد. بنابراین بر اساس آنچه تاکنون ذکر کرده‌ایم جراح از بیمار می‌خواهد به مدت ۳۰ تا ۶۰ روز پس از کاشت ایمپلنت از شلوار محافظ مخصوص استفاده کند و از انجام دادن تمرینات ورزشی سنگین خودداری نماید.

 از چه نوع سیلیکونی برای بزرگ کردن باسن استفاده می‌شود؟

 در این بلندی باسن فقط از ژل سیلیکون استفاده می‌شود زیرا ژل سیلیکون بسیار انعطاف پذیر است و توانایی تحمل وزن بدن را دارد. ژل سیلیکون مورد استفاده برای بزرگ ‌کردن ‌باسن دارای تراکم بالایی می‌باشد. شکل و ظاهر سیلیکون گرد است و به شکل اشک نیز در دسترس قرار دارد.

 در بزرگ کردن باسن ژله سیلیکون کجا قرار داده می‌شود؟

 • زیر پوست: ژل سیلیکونی زیر پوست و در قسمت فوقانی عضله کاشته می‌شود. این قسمت بسیار ایمن است و هیچگونه آسیبی به عصب نمی‌رساند و انحنا و ظاهری زیبا برای باسن ایجاد می‌کند. یکی از معایب کاشت ایمپلنت زیر پوست در مقایسه با کاشت آن بین عضله این است که به راحتی سوراخ می‌شود.
 • بین عضله: از معایب این روش این است که بیمار پس از جراحی درد زیادی را تحمل می‌کند. انجام این نوع جراحی به علت بالا بودن تعداد عصب بسیار دشوار است.

 مزایای کاشت ایمپلنت باسن چیست؟

 • کاشت ایمپلنت یک راه حل دائمی است. هنگامی‌که از کاشت سیلیکون در هر نقطه از بدن خود استفاده می‌کنید شاهد نتایج بلند مدت و دائمی خواهید بود. ایمپلنت سیلیکونی برخلاف تزریق چربی در باسن پس از مدتی جذب بدن می‌‌شود ثابت خواهد ماند و ظاهر آن تغییر نخواهد کرد.
 • نتایج حاصل از آن بسیار پایدار است. نتایج حاصل از تزریق چربی دائمی نیستند اما کاشت ایمپلنت در اکثر افراد با ایجاد نتایج دائمی و پایدار همراه است. بنابراین از آنجایی که پس از مدتی چربی تزریق شده جذب بدن می‌شود بیمار به چندین تزریق نیاز دارد تا نتایج ایجاد شده ثابت بماند اما در کاشت ایمپلنت بیمار فقط یک بار تحت جراحی قرار می‌گیرد.
 • یک روش مناسب برای افرادی است که چربی بدن آنها کم است. افرادی که لاغر هستند و چربی کمی دارند می‌توانند از کاشت ایمپلنت بهره بگیرند زیرا در تزریق چربی باید چربی سایر نقاط بدن جمع آوری شود تا امکان برجسته کردن و بزرگ کردن باسن وجود داشته باشد.

 تزریق چربی و بزرگ کردن باسن


 در برخی موارد جراح به کمک لیپوساکشن چربی ناحیه کمر را جمع آوری می‌کند و از آن برای تزریق به سایر نقاط بدن از جمله باسن استفاده می‌‌کند تا ظاهری زیبا را به وجود بیاورد. معمولاً از این روش تحت عنوان تزریق چربی یا پیوند چربی به بدن یاد می‌شود. این روش به لحاظ ظاهری شبیه لیفت برزیلی و بالا کشیدن باسن است اما جراح به ‌جای بزرگ ‌کردن‌ باسن از چربی اضافی بدن استفاده می‌کند تا ظاهر موردنظر ایجاد گردد. جراح برای انجام این روش یک نقطه از بدن که چربی بالایی دارد مانند شکم یا ران را انتخاب می‌کند و چربی آن ناحیه را تخلیه می‌نماید، انجام این روش در افرادی که درصد چربی بدن آنها پایین است پیشنهاد نمی‌‌شود. از سوی دیگر روش انتقال چربی مزایای زیادی را برای افرادی که قصد دارند با کاهش چربی موضعی به ظاهر دلخواه دست یابند و بدن آنها خوش فرم شود به همراه دارد. ریسک روش تزریق چربی کمتر از کاشت ایمپلنت سیلیکونی است زیرا هیچ گونه برشی روی پوست بیمار ایجاد نمی‌‌شود. در تزریق چربی پزشک از سرنگ و کانوله استفاده می‌کند بنابراین این روش بسیار مقرون به صرفه است و با صرف زمان کمتری همراه می‌باشد. در تزریق چربی، سلول‌های بدن برای سالم و زنده ماندن به خون نیاز دارند بنابراین به تدریج نتایج به دست آمده از تزریق چربی از بین خواهد رفت. دوران بهبود در این روش معمولاً حدود ۶ تا ۸ هفته طول می‌‌کشد در این مدت بیمار باید بیشتر وقت خود را روی شکم یا کمر دراز بکشد تا بدن او به خوبی بهبود یابد. اگرچه گزینه‌های متعددی برای تزریق چربی یا تزریق موادی غیر از چربی بدن از قبیل کلاژن وجود دارد اکثر جراحان پلاستیک مشهور دنیا این روش را تایید نمی‌کنند زیرا شواهدی وجود دارد که نشان می‌‌دهد تزریق این مواد به بدن می‌تواند با واکنش خطرناک و نتایج نامطلوب همراه شود. به علاوه استفاده از موادی مانند کلاژن برای بزرگ کردن باسن با صرف هزینه زیادی همراه است زیرا باید هر چند وقت یک بار این روش را تکرار کرد که نتایج ایجاد شده حفظ شوند و تغییر نکنند. اگر شما جزء افرادی هستید که تزریق چربی یا کلاژن را به جراحی ترجیح می‌دهید اطمینان حاصل کنید که متقاضی مناسبی برای تزریق چربی بدن هستید.

 مزایای تزریق چربی به باسن شامل چه مواردی است؟

 • دوران بهبود آن کوتاه است. از آنجایی که در این روش به جای ایجاد برش روی پوست از تزریق چربی استفاده می‌‌شود دوران بهبود آن نسبت به کاشت ایمپلنت کوتاه‌تر است. به علاوه تزریق چربی با خطرات کمتری همراه است. عنوان مثال افرادی که از عمل جراحی برای بزرگ کردن باسن خود بهره می‌گیرند در معرض خطر عفونت و سروما و مواردی از این قبیل قرار دارند.
 • شانس بیشتری برای شکل دهی به باسن وجود دارد. این روش برای افرادی مناسب است که قصد دارند علاوه بر بزرگ کردن باسن، چربی‌های سایر نقاط بدن خود را نیز کاهش دهند. از آنجایی که جراح برای تزریق چربی به باسن از چربی ناحیه شکم، پهلو، ران وسایل نقاطی که چربی زیادی دارند استفاده می‌کند بیمار می‌‌تواند به طور همزمان از مزایای لاغری با لیپوساکشن و بزرگ کردن باسن بهره بگیرد.
 • از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است. هزینه انجام تزریق چربی به باسن به عوامل متعددی بستگی دارد اما به طور کلی تزریق چربی با صرف هزینه کمتری همراه است.

 جراحی زیبایی لیفت باسن چیست؟


 شل شدن و افتادگی پوست که زیر ناحیه باسن جمع می‌‌شود یکی از شکایت اصلی اکثر بیماران است. برخی از بیماران متوجه شده‌اند که برخی از روش‌های پیکر تراشی مانند لیپوماتیک و مواردی از این قبیل باعث شل شدگی و افتادگی بافت باسن شده است. لیفت باسن روشی است که با هدف رفع پوست و بافت اضافه باسن و ایجاد ساختاری زیبا و انحنای بیشتر ناحیه کمر تا باسن طراحی شده است.

 چه کسانی می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای لیفت باسن باشند؟

افرادی که سلامت جسمانی آنها در سطح بالایی قرار دارد و انتظارات آنها در خصوص لیفت باسن واقعی است می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای لیفت باسن باشند. افرادی که از جراحی لیفت باسن استفاده می‌‌کنند علیرغم رعایت رژیم غذایی و انتخاب سبک زندگی سالم نمی‌‌توانند ظاهر باسن خود را حفظ کنند. معمولاً افراد زیر در صدد انجام لیفت باسن هستند:

 • افرادی که قبلا روش‌های پیکر تراشی را امتحان کرده‌اند.
 • افرادی که خاصیت ارتجاعی پوست آنها کم است.
 • افرادی که بافت اضافی روی باسن و قسمت فوقانی کپل و قسمت پایین کمر آنها زیاد است.
 • افرادی که از وجود بافت اضافی در ناحیه باسن خود ناراحت هستند.

 نحوه انجام لیفت باسن چگونه است؟

جراحی لیفت باسن یک روش سرپایی است که تحت بیهوشی عمومی و با استفاده از وسایل پیشرفته جراحی انجام می‌‌شود. مدت زمان لازم برای انجام جراحی در افراد مختلف متفاوت است اما به طور متوسط حدود دو ساعت طول می‌‌کشد. پزشک برش‌های لازم را در قسمت پایین و بخش خارجی باسن ایجاد می‌کند زیرا این نقاط به خوبی زیر لباس پنهان می‌‌شوند. در برخی موارد نیز ممکن است برش‌ها تا نزدیکی پایین کمر امتداد بیابند. جراح در کنار لیفت باسن از لیپوساکشن نیز برای رفع چربی اضافی ایجاد نتایج عالی استفاده می‌‌کند. پس از آنکه چربی و بافت اضافی برداشته شد برش‌های ایجاد شده بخیه می‌‌شوند و کار به اتمام می‌‌رسد.

 دوران بهبود پس از جراحی لیفت باسن چگونه است؟

پس از جراحی ممکن است بیمار دچار کبودی و تورم و قرمزی در ناحیه باسن خود شود. پزشک از بیمار می‌‌خواهد که به منظور کاهش میزان تورم و تسریع فرآیند بهبودی از گن فشاری استفاده کند. اکثر بیماران می‌‌توانند بر اساس شغل و فعالیت جسمانی خود پس از یک هفته به محل کار خود برگردند. باید فعالیت‌های جسمانی به مدت دو هفته پس از جراحی محدود شوند. بیمار می‌‌تواند پس از ۳ تا ۴ هفته فعالیت‌های طبیعی خود را از سر بگیرد. در این زمان میزان تورم به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد و بیمار می‌تواند شاهد نتایج نهایی حاصل از جراحی باشد.

 نتایج حاصل از لیفت باسن چگونه خواهد بود؟

 چربی و پوست اضافی به صورت دائمی از ناحیه باسن رفع می‌‌شود و ساختار نهایی ایجاد خواهد شد. بیمار باید برای حفظ نتایج دائمی سبک زندگی سالمی را انتخاب کند و به اندازه کافی ورزش نماید و سعی کند وزن خود را ثابت نگه دارد تا از کشیدگی و شل شدن پوست جلوگیری گردد.

 نکات ضروری و مهم قبل از جراحی زیبایی باسن شامل چه مواردی است؟


 • یک تا دو هفته قبل از جراحی از مصرف قرص آسپرین و ویتامین خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • از مصرف هرگونه دارو و مکمل اجتناب نمایید.
 • روزی که قرار است جراحی انجام شود باید ۶ ساعت قبل از جراحی از خوردن مایعات و مواد غذایی خودداری کنید.
 • اگر به هر نوع داروی حساسیت دارید یا بیماری خاصی دارید باید قبل از جراحی به پزشک خود اطلاع دهید.

 مراقبت‌های پس از جراحی زیبایی باسن شامل چه مواردی است؟


 • پس از جراحی حدود یک تا ده روز در بیمارستان بستری می‌شوید.
 • تا ۳ روز پس از جراحی نباید بدن خود را به جز در موارد ضروری تکان دهید اما پس از سه روز می‌توانید به تدریج شروع به حرکت کنید.
 • تا یک هفته پس از جراحی نباید روی کمر دراز بکشید.
 • دو هفته پس از جراحی می‌‌توانید روی یک سطح نرم بنشینید.
 • ممکن است تورم و کبودی باسن حدود یک تا سه ماه طول بکشد اما به تدریج این علائم بهبود خواهند یافت.
 • شکل و ظاهر باسن حدود ۶ ماه پس از جراحی به حالت نهایی خواهد رسید.
 • باید پس از جراحی از نکاتی که پزشک به شما گوشزد می‌کند پیروی کنید.

 دوران بهبودی پس از جراحی


 دوران بهبودی پس از جراحی به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. به طور کلی دوران بهبود در بزرگ کردن باسن با تزریق چربی کوتاه‌تر از کاشت ایمپلنت است. اکثر بیماران می‌توانند یک روز پس از جراحی شروع به راه رفتن کنند و طی مدت چند روز فعالیت‌های طبیعی خود را شروع کنند چند هفته پس از جراحی شروع به ورزش کردن نمایند.

 هزینه انجام جراحی زیبایی باسن چقدر است؟


 هزینه انجام جراحی زیبایی باسن و عوامل متعددی از جمله تخصص پزشک، روش انجام عمل و مواد به کار رفته بستگی دارد.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *