خداحافظی با غبغب با جراحی و لیپوساکشن برای زیبایی و جلوه ی بیشتر

برخی افراد به طور ژنتیکی با افزایش سن یا اضافه‌ وزن بیش از حد مستعد مبتلا شدن به غبغب هستند. ماهیچه آسیالامی که عضله زیر چانه است، هنگامی که سنتان بالا می‌رود خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و یا هنگامی که وزن به دست می‌آورید ناحیه گوشتالو شده و باد می‌کند. در صورتی که با ورزش وزن کم می‌کنید و یک رژیم غذایی سالم به کاهش غبغب شما کمکی نمی‌کند، می‌توانید تمرین کنید و برای کمک به کاهش غبغب به طور طبیعی ماساژ انجام دهید، قبل از اینکه به جراحی زیبایی متوسل شوید.

غبغب برجستگی یا آویزانی زیر چانه است که برای برطرف کردن می‌توان از روش‌های گوناگون جراحی بهره برد.

در حالی که بسیاری از ما هنگامی که در آینه نگاه می‌کنیم دوست داریم نمایی ساده را ببینیم، برخی از ما چربی بیش از حد داریم که باعث ایجاد غبغب می‌شود که submental fullness نیز نامیده می‌شود. غبغب می‌تواند ناشی از عوامل زیادی باشد از جمله عوامل ارثی، وزن و آناتومی و موقعیت مسیر جریان هوا. اگر غبغب دارید و از وجود آن ناراضی هستید، تنها نیستید، 68 درصد افراد مشکل مشابه شما را دارند.برای بهرمندی از این خدمات و رزرو وقت با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

غبغب چیست؟


غبغب چیست؟

غبغب ناشی از چربی بیش از حد و پوست شل گردن در زیر چانه است، که باعث ایجاد ظاهر ناحیه دوم پری در زیر چانه می‌شود که غبغب نامیده می‌شود.

چه چیزی باعث ایجاد غبغب می‌شود؟


چه چیزی باعث ایجاد غبغب می‌شود؟

قبل از اینکه ما به چگونگی خلاص شدن از شر غبغب نگاهی بی‌اندازیم، بگذارید نگاهی سریع به 5 دلیل اصلی به وجود امدن این عارضه بی‌اندازیم:

 • افزایش وزن یا چاقی: هرچه ذخایر چربی بیشتری در اطراف بدن شما وجود داشته باشند، بیشتر چربی در صورت و گردنتان دارید. افزایش وزن یا داشتن اضافه وزن و چاقی می‌تواند منجر به غبغب شود.
 • از طرف دیگر، کاهش چشمگیر وزن می‌تواند پوست شل و یا افتاده به جای بگذارد که آویزان است و موجب ایجاد ظاهر غبغب می‌شود. بنابراین، همیشه رژیم غذایی کاهش وزن سالم را دنبال کنید.
 • افزایش سن: افزایش سن نه تنها باعث پوست اضافی یا پوست کشیده می‌شود، بلکه می‌تواند باعث افتادگی و شل شدن همه چیز از جمله چانه شود.
 • ژنتیک: متاسفانه، برخی از ما تنها با استعداد ایجاد غبغب به دنیا می‌آییم، مادر یا پدر خود را سرزنش کنید.
 • حالت نشستن یا ایستادن بد: بله، خم شدن روی لپ تاپ یا گوشی موبایل 20 ساعت در روز، باعث ایجاد عارضه می‌شود.

چگونه می‌توان از شر غبغب خلاص شد؟


دو روش برای خلاص شدن از شر غبغب وجود دارد:

لیزر لیپوساکشن

لیزر لیپوساکشن

لیزر لیپوساکشن راهی جدیدتر برای حذف غبغب است. از آنجا که فیبر لیزری کوچک است و چربی گردن را تبدیل به مایع می‌کند، لوله‌های 2.5 میلی متری بسیار کوچک می‌توانند برای حذف چربی گردن مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این، گرمای لیزر باعث سفت شدن و منقبض شدن پوست چانه می‌شود. این تکنولوژی جدید، حذف بسیاری از غبغب‌ها را بدون نیاز به لیفت گردن در بسیاری از افراد ممکن ساخته است.

مزایای لیزر لیپوساکشن

 • غیر تهاجمی است: لیزر لیپوساکشن نیازی به برش بزرگ ندارد، و بنابراین می‌تواند یک اقدام ساده‌تر و کمتر استرس‌زا باشد.
 • تولید کلاژن را آسان می‌کند. این روش به طور طبیعی توانایی بدن شما را برای تولید پروتئینی که به عنوان کلاژن شناخته می‌شود تحریک می‌کند. این به نوبه خود باعث ایجاد “کشیدگی و سفتی” جوانی در پوست می‌شود.
 • افتادگی کمتری خواهید داشت. یکی از رایج‌ترین مسائلی که بیماران پس از لیپوساکشن با آن مواجه می‌شوند وجود پوستی است که در نبود چربی آویزان است. لیزر لیپوساکشن به طور طبیعی پوست را سفت می‌کند و این مشکل را به حداقل می‌رساند.
 • کاهش کبودی. تمام جراحی‌ها زمان بهبودی خود را دارند، اما لیزر لیپوساکشن به طور کلی طول عمر کوتاه‌تر و کبودی کمتری دارد.

متقاضی لیزر لیپولیز

طبیعی است که در مورد هر روش جراحی ملاحظاتی داشته باشیم، و کشمکش با تصمیم برای انجام می‌تواند دلهره‌آور باشد. ما امروز اینجاییم که به شما بگوییم هر کس با فشار داشتن چربی بیش از حد دست و پنجه نرم می‌کند، می‌تواند از مزایای لیزر لیپوساکشن بهره ببرد. اینکه آیا شما قصد دارید ذخایر کوچک چربی خود را در گردن، پشت، ران‌ها، قسمت میانی بدن اصلاح کنید، هر کسی می‌تواند مزایای عالی لیزر لیپوساکشن را مشاهده کند.متقاضیان اصلی لیزر لیپوساکشن عبارتند از:

 • بیماران با وزن بیش از حد که به رژیم و ورزش واکنش نشان نمی‌دهند.
 • بیمارانی که به علت استرس، افزایش سن، رژیم غذایی، یا عوامل محیطی طبیعی دچار شلی خفیف تا متوسط پوست هستند.
 • افراد به دنبال به حداقل رساندن نواحی‌ای هستند که به رژیم و ورزش پاسخ نمی‌دهند.
 • بیمارانی که اخیرا وزن زیادی از بارداری یا رژیم غذایی و ورزش از دست داده‌اند اما هنوز دارای نواحی دارای چربی سرسخت هستند.

لیفت گردن با گرفتن چربی گردن

لیفت گردن با گرفتن چربی گردن

بیماران بزرگسال‌تر که غبغب و پوست شل شده و افتاده در گردن با بندهای قابل مشاهده دارند نیاز به لیفت گردن دارند. چربی که باعث غبغب شده است حذف می‌شود و عضلات افتاده‌ی گردن سفت می‌شوند. پوست شل از پشت گوش حذف می‌شود.

فرآیند عمل

کیبلا و لیفت گردن دو روش بسیار متفاوت هستند. واضح‌ترین تفاوت بین این دو این است که یکی غیرجراحی است و دیگری جراحی.در طی درمان کیبلا، پزشک شما اسید داوکسیکولیک را به چربی چانه شما تزریق می‌کند. اگرچه این ممکن است ترسناک باشد، اسید داوکسیکولیک در واقع به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود. این برای جذب چربی کار می‌کند. هنگامی که اسید تزریق می‌شود، چربی غبغب شما را در عرض چند هفته حل می‌کند. برای بهترین نتایج، پیشنهاد می‌شود که دو تا شش درمان را با فاصله زمانی یک ماهه بین هر یک دریافت کنید. هر درمان حدود 20 دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود و شامل 12 تا 20 تزریق با سوزن‌های بسیار ریز است.لیفت گردن کمی پیچیده‌تر است. این نه تنها چربی زیر چانه را بهبود می‌بخشد، بلکه عضله و پوست را نیز اصلاح می‌کند. اول، جراح شما یک برش را معمولا پشت گوش‌ها، زیر چانه و پشت به طرف خط موی گردن ایجاد می‌کند. سپس بهبودی‌ها هستند. جراح چربی‌های شما را دوباره پخش خواهد کرد، چربی بیش از حد را با لیپوساکشن ساب منتال حذف می‌کند، عضله را سفت می‌کند یا بافت زیر گردن را در محل تازه قرار می‌دهد، بسته به آنچه که نیاز دارید. در نهایت او با دقت پوست شما را دوباره روی گردنتان قرار می‌دهد و هرگونه پوست اضافی را حذف می‌کند. کل عملیات حدود دو تا چهار ساعت طول می‌کشد تا تکمیل شود.

بهبودی

از آنجایی که لیفت گردن جراحی است، می‌توانید زمان بهبودی بیشتری را نسبت به کیبلا انتظار داشته باشید. به طور معمول لیفت گردن به حدود 2 هفته زمان برای بهبودی نیاز دارد. پس از درمان کیبلا، ممکن است کمی تورم و حساسیت در زیر چانه خود به مدت چند روز تجربه کنید. اما شما می‌توانید سریع به حالت عادی خود بازگردید.

سوالات متداول


پس از حذف غبغب چگونه به نظر خواهم رسید؟

پس از هر یک از این دو روش برای رهایی از شر غبغب کبودی قابل توجهی ممکن است در گردن وجود داشته باشد. با این حال، در برخی از بیماران کبودی کمی وجود دارد یا اصلا کبودی وجود ندارد که می‌تواند در عکس بیمار بالا در قسمت ایمپلنت چانه مشاهده شود. شما یک لباس فشاری خواهید داشت که چانه‌، گردن و سر شما را به مدت حدود 1 هفته می‌پوشاند.

بهبودی پس از حذف غبغب چه مدت است؟

10 روز تا 2 هفته زمان برای از بین رفتن کبودی انتظار می‌ورد. پس از هفته‌ی اول آرایش می‌تواند کبودی را بپوشاند.

آیا برداشتن غبغب دردناک است؟

اکثر بیماران از درد شکایت نمی‌کنند اما از سفتی و فشار لباس فشاری صورت شکایت می‌کنند. داروهای مسکن برای درد معمولا تنها 2، 3 روز اول مورد نیاز هستند.

هزینه‌ی درمان‌های مختلف غبغب چقدر است؟

هزینه‌ها بسته به نوع درمان و بین کلینیک‌ها متفاوت خواهد بود، بنابراین در طول جلسه مشاوره در مورد این موضوع سوال کنید. در نظر داشته باشید که قیمت باید با سایر ملاحظات مهم مانند صلاحیت و تجربه پزشک، چگونگی راحتی شما با کلینیک و سطح مراقبت ارائه شده مورد توجه قرار گیرد. به طور کلی، مداخلات جراحی هزینه‌ای بالاتری نسبت به گزینه‌های غیر جراحی دارند. هرجایی را که انتخاب می‌کنید، قبل از اینکه تصمیم به انجام درمان بگیرید مطمئن شوید که کامل هرگونه درمان پرداختی مطرح شده را متوجه شده‌اید.

چه زمانی می‌توانم نتایج را مشاهده کنم؟

این بستگی به درمانی که انتخاب می‌کنید دارد. تزریقات کاهش غبغب نتایج قابل مشاهده برای بسیاری از بیماران پس از دو تا چهار درمان را نشان می‌دهند، و برخی از آنها تا شش جلسه درمان برای دستیابی به بهترین نتایج خود نیاز دارند. نتایج بدست آمده از روش انجماد چربی دو تا سه ماه پس از درمان، بیشتر آشکار می‌شود، زیرا بدن همچنان سلول‌های چربی تحت درمان را با فشار می‌شوید. با گزینه‌های جراحی، نتایج با پیشرفت بهبودی قابل توجه می‌شوند و تورم کاهش می‌یابد، که می‌تواند چند هفته طول بکشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *