عمل جراحی لیفت ران یا تاپوپلاستی اصلاح افتادگی و بدفرمی ران‌ها

عمل-زیبایی-ران

عمل زیبایی ران یک روش جراحی است که برای بهبود و محکم کردن ظاهر کلی ران‌ها انجام می‌شود. افرادی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند، کشش پوستی کمتری در ران‌های خود دارند و یا دارای ران با ظاهر دچار گودی، شل و نرم هستند. این ظاهر به طور چشم‌گیری با لیفت پوست شل بهبود می‌یابد. لیفت ران برای کاهش افتادگی در بیرون یا داخل ران فوق‌العاده است. این روش معمولاً در بیمارانی انجام می‌شود که وزن زیادی را از دست داده‌اند.

گزینه‌های روش برشی


برش‌های ایجاد شده برای این روش می‌توانند تا حد زیادی متفاوت باشد و با میزان تغییر مورد نظر بیمار تعیین می‌شود. انواع مختلف جراحی زیبایی ران عبارتند از: لیفت ران دو طرفه، لیفت داخل ران و لیفت وسط ران. همانطور که از نام آن مشخص است، لیفت داخلی ران بر داخل ران بیمار تمرکز دارد، در حالی که لیفت دو طرفه روی سفت کردن پوست در خارج و روی جلوی پا تمرکز دارد. جراح پلاستیک برشی در بالای پای بیمار، در اطراف ناحیه ای که لبه لباس زیر و یا بیکینی قرار می‌گیرد، ایجاد می‌کند. آن‌ها یک مقدار کمی از پوست را برمی‌دارند و پوست باقی مانده را می‌کشند، که به سفت کردن پوست در دو طرف پا کمک می‌کند.لیفت‌های میانی به معنی بالا کشیدن چربی و پوست نیمه بالایی داخل ران است. برش ایجاد شده برای این روش از کشاله ران تا خط بین باسن گسترش می‌یابد. پوست برداشته می‌شود و پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود تا ظاهر بالای داخل ران را بهبود بخشد.

فرآیندهای جراحی


به طور متوسط ​​عمل جراحی زیبایی ران حدود دو ساعت طول می‌کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. جراح پلاستیک ابتدا قبل از جراحی و زمانی که بیمار صاف ایستاده است، ران را علامت گذاری می‌کند. صرف نظر از نوع روش جراحی زیبایی ران، برش به گونه ای دوخته می‌شود که اطمینان حاصل شود که پس از بهبودی زخم‌ها، افتادگی پوست اتفاق نمی‌افتد. هر علامت پس از عمل جراحی در ناحیه کشاله ران، در زیر خط لباس زیر پنهان می‌شود.

در طی این عمل، جراح پلاستیک، پس از پایان جراحی مکنده‌هایی را قرار می‌دهد تا مایع اضافی را تخلیه کنند سپس بعد از چند روز برداشته می‌شوند. گاهی اوقات، جراحان کل ران و باسن را لیفت می‌دهند تا بیرون ران را هدف قرار دهند. این روش نیاز به برش‌های طولانی‌تر نسبت به یک روش معمول لیفت ران دارد، اما جراحان پلاستیکی با تجربه می‌توانند اطمینان حاصل کنند که موثرترین نتایج ممکن را ارائه دهند. اگر بافت چربی بیش از حد وجود داشته باشد، جراح پلاستیک ممکن است لیپوساکشن را قبل از جراحی زیبایی ران انجام دهد. اگر جراح پلاستیک جراحی زیبایی ران را چند ماه پس از لیپوساکشن توصیه کند، می‌توان بعدا آن را انجام داد.

انواع جراحی زیبایی ران (لیفت ران)


در واقع انواع مختلفی از تکنیک‌های لیفت ران بسته به نواحی خاصی که نیاز به درمان دارند، در دسترس هستند. تکنیک واقعی مناسب برای شما اغلب توسط متخصصان جراحی زیبایی ران پس از مشاوره و بررسی تصاویری از نواحی مورد نظر شما تعیین می‌شود.

لیفت-داخل-ران

لیفت داخل ران عموماً پوست ظریف بخش داخلی و اطراف ران را هدف قرار می‌دهد. این روش در بین بیمارانی که در حال حاضر دچار افتادگی پوستی قابل توجه به علت فرآیند پیری یا کاهش وزن اخیر هستند، بسیار محبوب می‌باشد. برش‌های لازم برای لیفت داخل ران معمولا در نزدیکی ناحیه کشاله ران شما ایجاد می‌شود به طوری که می‌توانند به راحتی با لباس‌های حمام یا لباس زیر پوشیده شوند. در اغلب موارد لیفت داخل ران را می‌توان به آسانی با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته لیپوساکشن مانند واسر، لیپوساکشن اسمارت لیزر یا لیپواسکالپتینگ انجام داد. بعضی از موارد بسیار جزیی تر لیفت داخل ران نیز ممکن است با استفاده از التراپی یا ترماژ CPT انجام شوند.

لیفت-میانی

لیفت میان ران کمک می‌کند تا پوست شل روی قسمت فوقانی داخل ران شما بهبود یابد. برش برای لیفت‌های میان ران معمولاً از ناحیه کشاله ران در نزدیکی داخل پا به اولین خط باسن شما متصل می‌شود. این نوع جراحی ران معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

لیفت-دو-طرفه-کنار-ران

لیفت دو طرفه به نظر می‌رسد که خارج ران شما را به جلوی ران‌های شما هدف قرار دهد. برش‌های لازم برای لیفت‌های دو طرفه ران معمولا در نزدیکی بالای پاهایتان قرار می‌گیرد، در حالی که جراح پلاستیک خط لباس زیر و یا لباس حمام شما را دنبال می‌کند تا اطمینان حاصل شود که زخم‌ها از دید پنهان می‌شوند. لیفت دو طرفه ران اغلب با موارد ذکر شده لیپوساکشن همراه است تا به بهترین نتایج ممکن دست یابند. اگر بخواهید نتایج حاصله را تقویت کنید، یک جراحی قومی مانند بزرگ کردن باسن یا لیفت باسن برزیلی نیز استفاده می‌شود.

چگونه برای این فرآیند آماده شویم؟


پزشک شما دستورالعمل‌های خاصی را برای آماده شدن برای جراحی به شما ارائه می‌دهد اما در اینجا برخی از دستورالعمل‌های کلی مطرح شده است:

• برای دو هفته قبل از درمان از آسپیرین، هر داروی حاوی آسپیرین یا هر نوع داروی ضد‌التهابی غیر استروئیدی اجتناب کنید. از آنجا که آسپیرین خون را رقیق می‌کند، می‌تواند با لخته شدن طبیعی خون تداخل داشته و خطر خونریزی و کبودی را افزایش دهد.

• سیگار کشیدن روند بهبودی را مهار می‌کند، پس قبل از عمل، سیگار کشیدن را متوقف کنید و اگر قصد شروع دوباره دارید، مطمئن شوید که بعد از اینکه شما به طور کامل بهبودی یافتید این کار را انجام دهید.

• اطمینان حاصل کنید که در هر دستورالعمل ناشتا بودن در شب قبل و صبح جراحی را دنبال کنید. پزشک شما ممکن است بسته به نوع بیهوشی، بر خالی بودن معده اصرار داشته باشد.

بعد از جراحی لیفت ران


بیمار باید حداقل سه هفته از کار مرخصی بگیرد. برای مدت 3 تا 7 روز پس از عمل احساس خستگی و درد می‌کنید. یک لباس فشرده به مدت 2 تا 3 هفته به طور مداوم و سپس برای 2 تا 3 هفته در طول شب پوشیده می‌شود. این کار کمک خواهد کرد تا ظاهر جدید ران شما شکل بگیرد. فعالیت‌هایی که ضربان قلب شما را بیش از 100 ضربان در دقیقه افزایش می‌دهد به مدت 3 هفته توصیه نمی‌شود.

اگرچه بیشتر کبودی و تورم در عرض 3 هفته ناپدید می‌شوند، اندکی از تورم ممکن است به مدت 6 ماه و تا یک سال باقی بماند. میزان تورم و کبودی پس از عمل بستگی به این دارد که آیا به راحتی دچار کبودی و تورم می‌شوید یا خیر. میزان تورمی که می‌توانید انتظار داشته باشید برای هر شخص متفاوت است، اما جراحی‌ها یا جراحات قبلی باید یک معیار خوب باشد. هنگامی که دراز می‌کشید، سر خود را بالا نگه دارید، و بالاتر از سطح قلب قرار دهید. استفاده از کمپرس سرد یا بسته‌های یخ موجب کاهش تورم و تسکین ناراحتی می‌شود. بسیاری از بیماران از یک کیسه ساندویچ پلاستیکی ضد آب پر شده با انواع توت‌ها یا نخود‌های یخ زده استفاده می‌کنند. گذاشتن یخ به طور منظم کلیدی برای از بین بردن تورم است. برای هفته اول بعد از جراحی، مجاز به فعالیت‌های سبک هستید اما باید از خم شدن یا بلند کردن اجسام اجتناب کنید. اگرچه ممکن است این احساس را نداشته باشید، باید سعی کنید که در اسرع وقت بعد از لیفت ران برای کاهش تورم و جلوگیری از لخته شدن خون در پاها، راه بروید. در حالی‌که هر مورد فردی است، بازیابی از لیفت ران معمولاً یک تا دو هفته طول می‌کشد؛ معمولاً می‌توانید در عرض چند هفته به کار خود بازگردید و طی چهار تا شش هفته تمرینات شدید و یا ورزش‌های برخوردی را ادامه دهید. بازیابی مسئله ای فردی است و از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.

 خطرات


علاوه بر خطرات ناشی از عمل جراحی و بیهوشی، خطرات مرتبط با جراحی زیبایی ران شامل موارد زیر می باشند: عدم تقارن، نكروز چربی، بی‌حسی، شل شدن پوست، زخم ناخوشایند، از دست دادن یا تغییر رنگ پوست. جراحی ترمیمی ممکن است برای اصلاح این نوع مشکلات ضروری باشد.

نتایج


شکل صاف‌تر و محکم‌تر که با جراحی زیبایی ران ایجاد می‌شود، تقریبا بلافاصله قابل مشاهده است، اگر چه در بسیاری از موارد به طور چشم‌گیری با تورم پوشیده شده‌اند. نتایج جراحی زیبایی ران طولانی مدت است و تا زمانی که بیماران وزن قابل توجهی اضافه نکنند باقی می‌ماند.

 هزینه لیفت ران


هزینه لیفت ران ممکن است به طور گسترده ای متفاوت باشد و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • هزینه بیهوشی
  •  هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
  • آزمایش‌های پزشکی
  •  پوشاک پس از جراحی
  •  نسخه داروها
  • هزینه جراح

«کپی فقط با ذکر منبع و لينک بلامانع است»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *