عمل لیپوماتیک : زیبایی و تناسب اندام با تخلیه چربی اضافه زیر پوست

عمل-لیوماتیک-زیبایی-و-تناسب-اندام-با-تخلیه-چربی-اضافه-زیر-پوست-300x117

روش‌های زیادی برای صاف و تخت کردن شکم یا داشتن اندامی ایده آل وجود دارد، اما ممکن است همه‌ی آن‌ها به‌خوبی روی شما عمل نکنند. دلیلی که برای این گفته‌مان داریم این است که بدن همه افراد شبیه به هم نیست. یک روشی که ممکن است برای یک شخص مناسب باشد شاید برای شما به‌خوبی جواب ندهد. خوشبختانه روش‌های جراحی و غیر جراحی مختلفی وجود دارند که تقریباً برای همه تأثیرگذار می‌باشند. در اینجا به روشی مؤثر برای داشتن اندامی زیبا و جذاب به شما پیشنهاد می‌کنیم.

لیپوماتیک (تحت عنوان Nutational Infrasonic Liposuction- لیپوساکشن اینفراسونیک- نیز شناخته می‌شود)، یک دستگاه مورد تائید و سیستمی مطمئن و اثبات شده است که از طریق آن می‌توان حجم زیادی از چربی را در همه‌ی نواحی بدن با دقت و بدون هیچ خطری برداشت. در روش لیپوماتیک، سلول‌های چربی ابتدا شکسته می‌شوند و سپس ذرات چربی به آرامی به بیرون کشیده می‌شوند. دستگاه لیپوماتیک با 600 ارتعاش در هر دقیقه، به خوبی چربی‌های اضافی را آسپری می‌کند (به بیرون می‌کشد) و نتایج مطلوبی را از جمله پوستی صاف‌تر با برآمدگی‌های کمتر و کبودی کمتر حاصل می‌کند.

از بین همه‌ی روش‌های زیبایی موجود، عمل لیپوماتیک متنوع‌تر و تطبیق‌پذیرتر است. همه‌ی قسمت‌های بدن که دچار چربی اضافی هستند، مانند پهلوها، باسن، ران‌ها، شکم و بازوها را می‌توان از طریق این روش فرم داد. با این روش حتی می‌توان نواحی کوچک‌تری از بدن مانند گونه و لپ‌ها، گردن، زانوها و مچ پا را به فرمی زیبا و خوشایند درآورد. این روش، روشی عالی برای کسانی است که نمی‌توانند با استفاده از روش‌های زیبایی دیگر، چربی اضافی را در قسمت‌هایی از بدنشان از بین ببرند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های کلینیک تماس حاصل نمایید.

کاندیدای مناسب برای لیپوماتیک چه کسی است؟

کاندیدای-مناسب-برای-لیپوماتیک-چه-کسی-است؟-300x199

همه‌ی مردان و زنان در هر سنی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند و وزنی کمی بالاتر از وزن متوسط دارند، کاندیدای مناسبی برای انجام عمل لیپوماتیک هستند. بسیاری از افراد به دنبال روش لیپوماتیک برای مبازره با چربی انباشته شده در نواحی از بدنشان می‌باشند که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌رود.

برای رسیدن به بهترین نتایج از این عمل، پوست باید از سفتی و خاصیت ارتجاعی برخوردار باشد و این موضوع را خصوصاً برای افراد مسن باید حتماً در نظر گرفت.

مزایای روش لیپوماتیک

مزایای-روش-لیپوماتیک-300x200

این روش در واقع هیچ خطر و مدت نقاهتی ندارد و اکثر بیماران بعد از 48 ساعت از این عمل می‌توانند کارهای معمول و روزانه‌ی خود را از سر بگیرند. مزایای این روش برای بیماران شامل ورم کمتر، کبودی کمتر، بهبودی سریع‌تر و پوستی صاف‌تر می‌باشند. رسیدن به ظاهری زیبا و خوش‌فرم، رایج‌ترین و عمده‌ترین نتیجه‌ی لیپوماتیک یا عمل زیبایی است.

مزایای دیگر این روش عبارت‌اند از:

 • بالا بردن اعتمادبه‌نفس: اگر فرد کلاً نسبت به ظاهر خود احساس خوبی داشته باشد درنتیجه عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس بیشتری خواهد داشت.
 • ارتقا به سبک زندگی سالم‌تر: هرگاه فرد به‌ظاهر دلخواه و مطلوب خود دست یابد، بیشتر از قبل مراقب نوع زندگی خود و سالم ماندن خواهد بود تا طاهر جدید خود را حفظ کند.
 • روابط اجتماعی: معمولاً وقتی‌که فرد از ظاهر فیزیکی خود راضی باشد، بیشتر به داشتن روابط اجتماعی و نزدیک با افراد جامعه تمایل خواهد داشت.
 • اصلاح نقاط بدفرم : بیشتری افراد نیاز به رفع مشکل چربی اضافی در نواحی از بدنشان دارند که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند و این روش می‌تواند کک بیشتری به آن‌ها کند.

البته در مواردی، عمل لیپوماتیک در رفع مشکلات دیگری نیز مؤثر خواهد بود، از جمله:

 • بیمار لنف ادم (احتباس مایع اضافی در بافت‌ها)
 • ژنکوماستی (کاهش سایز سینه در مردان)
 • لیپوماس (تومورهای چربی‌دار خوش خیم)
 • سندروم لیپودیستروفی (انتقال یا پیوند چربی برای متعادل ساختن چربی انباشته شده)
 • بعد از کاهش وزن بیش از حد (برای برداشتن پوست اضافه و یا بدفرمی‌های ایجادشده در بدن)

روش لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

روش-لیپوماتیک-چگونه-انجام-می‌شود؟-300x168

لیپوماتیک یک روش جراحی برای وکیوم کردن (گرفتن و کشیدن) چربی‌ها از زیر سطح پوست است. از این روش برای کاهش حجم و سایز در نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود. این روش، روشی عالی برای کاهش چربی موضعی بدن است البته روشی مؤثر برای کاهش وزن نمی‌باشد. در عمل لیپوماتیک، در ابتدا سلول‌های چربی شکسته می‌شوند یا با حرکات ارتعاشی کانولا به شکل ذرات ریز و پایدار درآورده می‌شوند (امولسیون می‌شوند) و سپس برای برداشتن دقیق‌تر چربی و فرمی دهی بهتر بدن، این ذرات چربی با ابزارهای کوچک‌تری به خارج کشیده می‌شوند.

دوران نقاهت و بهبودی بعد از لیپوماتیک چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان بهبودی بعد از عمل لیپوماتیک در افراد مختلف و در عمل‌های مختلف متفاوت است. در بسیاری از عمل‌ها، بیمار می‌تواند تنها بعد از 24 تا 48 ساعت از انجام عمل به کارهای روزانه و معمول خو بازگردد درحالی‌که برخی دیگر ممکن است به چند هفته نیاز داشته باشند:

 • هفته‌های اول تا دوم کلاً با دشوارها و ناراحتی بیشتری همراه است. ممکن است بیمار در نواحی تحت درمان قرار گرفته، دچار درد شود اما این درد را می‌توان با مصرف مسکن‌های خفیف تسکین داد. برای کمک به کاهش ورم و احتمال بروز عفونت، باید از گن یا باندهای کشی در ناحیه‌ی مورد نظر استفاده کرد. در این مدت باید از انجام کارهای سنگین و شدید خودداری کرد.
 • هفته‌های دوم تا چهارم : بیمار حالا به تدریج می‌توان به ورزش‌های ملایم و کارهای خود بپردازند. ورم برطرف شده و جای برش‌ها تاحدودی از بین رفته‌اند، اگرچه ممکن است هنوز اندکی کبودی مشاهده شود. میزان درد برای کسانی که عمل کوچک‌تری داشته تا حدودی و برای کسانی که عمل بزرگ‌تری داشته‌اند تا حد بسیاری کاسته شده است.
 • هفته‌های چهارم تا ششم: بیمار می‌تواند کارهای معمول و روزانه خود را از سر بگیرد، به جز در مواردی که عمل بزرگ و سختی انجام‌شده است. کبودی کاملاً از بین رفته و فرم اصلاح‌شده بدن بیشتر مشخص شده است.

عوارض و خطرات عمل لیپوماتیک یا جراحی‌های زیبایی دیگر چیست؟

 • انجام لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر عوارض بسیار کمی دارد.
 • در هر عمل زیبایی، برخی خطرات و عوارض ممکن است وجود داشته باشند که باید آنها را با مزایایی که آن روش برای فرد خواهد داشت مقایسه کرد.

خطرات احتمالی عمل جراحی زیبایی عبارت‌اند از:

 • در حین جراحی : مشکلات ناشی از بیهوشی، آلرژی، عفونت، آسیب به ساختارهای داخلی بدن و حتی مرگ ازجمله خطرات احتمالی در حین انجام عمل زیبایی هستند.
 • بعد از عمل: مشکلاتی مانند انباشته شدن مایع یا خونریزی داخلی، ترومبوز وریدی عمقی یا مشکلات قلبی، کبودی، زرد شدن و رنگ پریدگی، بی‌حسی بدن، گودی یا برآمدگی‌های ناخواسته روی بدن، بدفرم شدن اندام می‌توانند رخ دهند و این مشکلات را باید در هنگام تصمیم‌گیری برای عمل در نظر گرفت.
 • بی‌تجربه بودن جراح یا خطایی د عمل می‌تواند نتایجی را در پی داشته باشد که باید برای برطرف شدن آن‌ها، جراحی مجدد انجام داد.

هزینه انجام لیپوماتیک چقدر است؟

هزینه‌ی عمل لیپوماتیک به عوامل بسیاری بستگی دارد، از جمله قسمتی از بدن که قرار است تحت درمان قرار بگیرد. در جلسه‌ی اول مشاوره، پزشک قیمت و هزینه‌های مربوط به این عمل را برای شما مشخص خواهد کرد.

پرسش‌های متداول

برخی از پرسش‌های متداول مردم درباره روش لیپوماتیک برای لاغری و تناسب اندام عبارت‌اند از:

آیا با روش لیپوماتیک می‌توان وزن کم کرد؟

آیا-با-روش-لیپوماتیک-می‌توان-وزن-کم-کرد؟-300x124

عمل لیپوماتیک در موارد بسیار نادری تنها برای کاهش وزن توصیه می‌شود. البته گفته می‌شود که می‌توان حجم بسیار زیادی از چربی اضافی در برخی نواحی از بدن را با این روش خارج کرد.

عمل زیبایی شکم، رایج‌ترین عمل برای برداشتن مقدار زیادی از چربی اضافی بدن می‌باشد. این عمل، کمی دشوارتر و پیچیده‌تر است زیرا در این عمل معمولاً نیاز است که همراه با چربی، مقداری از پوست نیز برداشته شود.

لیپوماتیک در واقع یک روش جراحی زیبایی است و توصیه می‌شود که برای افرادی انجام شود که تاحدودی اضافه‌وزن دارند و در این صورت می‌توانند به بهترین نتایج دست یابند.

آیا نتایج لیپوماتیک دائمی است؟

آیا-نتایج-لیپوماتیک-دائمی-است؟-300x165

لیپوماتیک یک روش جراحی زیبایی است که در آن سلول‌های چربی موجود در بدن عمل‌ها از یک یا چند ناحیه خارج می‌شوند. نتایج این عمل دائمی می‌باشند، البته تا وقتی‌که فرد وزن بعد از عمل خود را حفظ کند. نتایج کلی این عمل ممکن است با اضافه‌وزن در آینده به صورتی که در ادامه گفته می‌شود از بین بروند.

اندکی اضافه‌وزن می‌تواند نتایج این عمل را تا حدودی تغییر دهد، اما به خاطر توزیع یکنواخت چربی در سراسر بدن، فرم کلی بدن باقی می‌ماند. اضافه وزن زیاد میتوان منجر به افزایش رشد سلول‌های چربی و نیز تولید سلول‌های چربی جدیدی، حتی در نواحی عمل شده، شود. اگرچه نواحی عمل شده کمتر دچار سلول‌های جدید چربی می‌شود بنابراین وضعیت چربی موضعی بدن همچنان مطلوب خواهد بود، حتی بعد از اضافه وزن خیلی زیاد. نوشیدن آب و مایعات کافی، رژیم غذایی و ورزش بهترین کار برای باقی ماندن نتایج مطلوب این عمل زیبایی هستند.

نکته: در بسیاری از موارد، سلول‌های چربی (سلول‌های بنیادی) را فوراً به نواحی دیگری از بدن انتقال می‌دهند (تزریق می‌کنند) یا آن‌ها را نگه می‌دارند تا در عمل‌های زیبایی فرد در آینده استفاده کنند.

کدام نواحی از بدن بیشتر تحت این عمل قرار می‌گیرند؟

در زنان، قسمتی که بیشتر از همه تحت این عمل قرار می‌گیرد، ران‌ها هستند و بعد از آن شکم. در مردان، ناحیه‌ی پهلوها بیشتر از نواحی دیگر تحت این عمل قرار می‌گیرند.

آیا از عمل لیپوماتیک می‌توان برای سفت و کشیده پوست گردن استفاده کرد؟

اگر در ناحیه زیر چانه، چربی اضافه وجود داشته باشد و پوست سفت و محکم باشد، می‌توان از روش لیپوماتیک برای فرم دهی، زاویه‌دار کردن و جوان‌سازی فک استفاده کرد. البته اگر پوست گردن شل، افتاده، آویزان یا چروک باشد، حتی اگر چربی اضافه در آن ناحیه وجود داشته باشد، نمی‌توان به‌تنهایی با روش لیپوماتیک به نتایج مطلوب رسید. بیمارانی که پوستی افتاده دارند معمولاً علاوه بر عمل لیپوماتیک یا بجای آن باید جراحی لیفت صورت و گردن انجام دهند. به‌طورکلی، اکثر بیمارانی که می‌تواند از عمل لیپوماتیک در ناحیه‌ی زیر چانه استفاده کنند، افراد زیر 40 سال هستند. اکثر بیماران بالای 40 سال به عمل‌های جراحی لیفت و کشیدن پوست نیاز خواهند داشت.

آیا بعد از برداشتن و خرج کردن چربی از بدن، می‌توان آن را به قسمت‌های دیگر بدن تزریق کرد؟

بعد از برداشتن چربی اضافه از بدن، می‌توان آن را در نواحی دیگری از بدن که بیمار می‌خواهد حجیم‌تر شود، تزریق کرد. به‌طور مثال می‌توان از این چربی برای عمل لیفت و فرم دهی باسن برای افزایش انحنای باسن استفاده کرد.

آیا لیپوماتیک یک عمل جراحی است؟

لیپوماتیک قطعاً یک عمل جراحی است، اما کم تهاجمی‌تر از عمل‌های جراحی مانند عمل زیبایی شکم یا لیفت صورت می‌باشد. دوران بهبودی و نقاهت بعد از این عمل سریع‌تر بوده و مشکلات ناشی از آن بسیار کمتر از روش‌های جراحی دیگر می‌باشند.

آیا بعد از این عمل، پوست دچار افتادگی و شلی می‌شود؟

پوست خاصیت ارتجاعی فوق‌العاده‌ای دارد. یک پوست سالم می‌توان بعد از یک عمل معمولی لیپوماتیک به عقب برگردد و “جمع شود”، پس جای نگرانی در مورد افتادگی و شل شدن پوست بعد از این عمل نیست. قبل از عمل، جراح با دقت ناحیه‌ی موردنظر را ارزیابی می‌کند و نظر خود را درباره‌ی نتایجی که می‌توانید انتظار داشته باشید، ارائه می‌دهد. اگر پوست شما از خاصیت ارتجاعی کافی برای رسیدن به نتایج مطلوب عمل لیپوماتیک برخوردار نباشد، جراح روش دیگری را برای شما پیشنهاد خواهد داد.

آیا لیپوماتیک شکم بهتر از جراحی زیبایی شکم (TUMMY TUCK) است؟

لیپوماتیک شکم و جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) دو روش کاملاً متفاوت هستند. در روش لیپوماتیک، چربی اضافی از بدن خارج می‌شود و با کمترین برش و جای زخم بدن به فرمی ایدئال می‌رسد. در عمل زیبایی شکم که به آن ابدومینوپلاستی یا TUMMY TUCK می‌گویند، علاوه بر چربی اضافی شکم، پوست اضافه نیز بداشته می‌شود. در ابدومینوپلاستی علاوه بر سفت کردن پوست، عضلات شکم سفت و صاف می‌شوند. اگرچه عمل زیبایی شکم با برشی نسبتاً بزرگ بر روی شکم انجام می‌گیرد، اما جای آن معمولاً بعد از مدتی از بین خواهد رفت و به راحتی می‌توان آن را در زیر لباس زیر مخفی کرد.

معمولاً بیمارانی که دچار پوست اضافه و افتادگی بیش‌ازحد پوست هستند، می‌تواند نتایج بهتری ز عمل زیبایی شکم به دست بیاورند. در جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه، پزشک متخصص در تصمیم‌گیری برای اینکه کدام روش بهترین نتایج را برایتان در پی دارد، به شما کمک خواهد کرد.

آیا بعد از عمل لیپوماتیک جای زخمی باقی می‌ماند؟

ازآنجایی‌که در روش لیپوماتیک از یک کانولای بسیار ظریف برای کش بافت‌های چربی استفاده می‌شود، برش‌های لازم برای این عمل بسیار کوچک خواهند بود – معمولاً به اندازه چند میلی‌متر. این امر باعث می‌شود که جای زخم قابل‌توجهی روی بدن باقی نماند. همچنین پزشک سعی می‌کند تا برش‌های را در قسمت‌هایی ایجاد کند که معلوم نباشند و همچنین دستورالعمل‌های لازم و دقیقی را جهت مراقبت بعد از عمل به شما خواهد داد تا هر چه سریع‌تر و با ظاهری بهتر بهبود یابید.

چگونه می‌توانم تشخیص دهم که به لیپوماتیک نیاز دارم یا به عمل جراحی زیبایی شکم؟

این یکی از سؤالات رایج در بین بیمارانی ست که از اندام‌های میانی خود یعنی شکم و پهلوها راضی نیستند. اگر در ناحیه‌ی شکم و پهلوها، دچار چربی اضافه‌ای هستید که با رژیم غذایی و ورزش برطرف نمی‌شوند، اما پوستتان تقریباً سفت و ارتجاعی است، عمل لیپوماتیک برای شما مناسب خواهد بود. اگر به خاطر بارداری یا کاهش وزن دچار پوست اضافه و افتاده شده‌اید و همچنین چربی اضافه در نواحی شکم و پهلو دارید، بهتر است تحت عمل جراحی زیبایی شکم, قرار بگیرید که در آن پوست اضافی برداشته و آسیب‌های وارد شده به عضله ترمیم می‌شوند. پزشکان معمولاً هر دوی این عمل‌ها را انجام می‌دهند و می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری بین ای ن دو روش کمک کنند.

آیا می‌توانم عمل لیپوماتیک را همراه با عمل دیگری انجام دهم؟

عمل لیپوماتیک را اغلب به‌عنوان بخشی از عمل‌های دیگر نیز انجام می‌دهند. پزشک می‌تواند عمل لیپوماتیک گردن را با عمل لیفت صورت و گردن انجام دهد و نتایج مطلوبی از این عمل به دست آورد. عمل لیپوماتیک همچنین روشی است که در عمل لاغری و فرم دهی بعد از بارداری و جراحی زیبایی و بزرگ کردن سینه برای بهتر کردن ظاهر نواحی که تحت تأثیر بارداری بدفرم شده‌اند، انجام می‌شود.

در طی جلسه‌ی مشاوره، پزشک بعد شنیدن وضعیت و اهداف شما برای فرم بدنتان، ممکن است به شما توصیه کند که عمل‌های زیبایی‌تان را همراه با لیپوماتیک انجام دهید.

آیا روش غیر جراحی را می‌توان جایگزین لیپوماتیک کرد؟

روش‌ها و دستگاه‌های بسیار زیادی جود دارند که مدعی هستند می‌تواند روشی جایگزین برای لیپوماتیک باشند، اما هیچ‌یک از آن‌ها نمی‌توانند نتایجی برابر با نتایجی که لیپوماتیک حاصل می‌کند را به دست بیاورد. تنها چربی خیلی زیاد است ک می‌توان آن را با روش غیر جراحی برطرف کرد.

اضافه وزن بعد از انجام لیپوماتیک ممکن است؟

پاسخ این سؤال به خود شما بستگی دارد. اگرچه در نواحی که تحت عمل قرارگرفته‌اند اضافه حجم نخواهید داشت، اما هنوز ممکن است وزن اضافه کنید. بسیاری از بیماران از صافی و فرمی که به دست آورده‌اند آن‌قدر راضی هستند که به خاطر حفظ آن‌ها، عادات و رژیم غذایی خود را تغییر می‌دهند. با حفظ یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم می‌توانید نتایج حاصل از لیپوماتیک را حفظ کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *