فرم دهی بدن بعد از کاهش وزن

به دنبال اعمال جراحی کاهش دهنده وزن ، و یا هر مقدار از کاهش وزن پوست و بافت ها الاستیسیتی خود را از دست داده و نمی توانند خود را با وزن کاهش یافته منطبق کنند . در نتیجه پوستی که قبلا تحت کشش بود حالا آویزان است :

بازوها افتاده و ظاهری شل پیدا می کند . پستانها صاف و آویزان شده و نیپل ( نوک پستانی ) به سمت پائین می افتد . فضای شکمی ممکن است به اطراف و پشت گسترش یافته و آویزان شده و شبیه پیش بند شود . باسن ها ، کشاله ران و رانها افتاده و پوست ها طبقه طبقه آویزان می شوند .

عمل جراحی فرم دهی بدن بدنبال کاهش وزن شدید شکل وقوام بافت زیرین که پوست و چربی را حمایت می کند را بهبود می بخشد و بافت های اضافی و آویزان چربی را بر می دارد . در نتیجه بدن ظاهری طبیعی تر و حدودی صاف تر پیدا می کند . این عمل فاز پایانی و اساسی دوره کاهش وزن شما خواهد بود .

مراحل عمل جراحی


اعمالی که نیاز هستند تا شما به هدف های از پیش تعیین کرده خود برسید دارای برنامه زمانی هستند . اعمال جراحی که ممکن است توسط جراح پلاستیک به شما پیشنهاد شود:

لیفت ( بالا کشیدن ) قسمت تحتانی بدن : جهت اصلاح آویزانی شکم ، باسن ، کشاله ران و خارج ران
لیفت پستان : جهت اصلاح پستان های صاف و آویزان
لیفت بازو : جهت اصلاح افتادگی بالای بازو
لیفت ران : جهت اصلاح افتادگی قسمت داخلی ، خارجی و میانی ران

بیهوشی :
جهت احساس راحتی شما داروها در عمل جراحی مصرف می شوند . روش های انتخابی آرام بخش داخل وریدی و بیهوشی عمومی است . پزشک شما مناسب ترین روش را پیشنهاد می کند .

برش جراحی :
تمام اعمال جراحی فرم دهی بدن نیاز به برش هایی دارند که بافت اضافی برداشته شود . در بسیاری از موارد این بر شها وسیع هستند طول و نوع انسزیون ها به مقدار و محل برداشت پوست قابل برداشت ، خواست شخصی شما و قضاوت بالینی جراح شما بستگی دارد . روش های پیشرفته این اجازه را می دهند که انسزیونی در مناطق از بدن داده شود که با اکثر انواع لباسها و پوششها پوشانده شوند البته همیشه امکان پذیر نیست .

عمل جراحی فرم دهی بدن معمولا در چندین مرحله انجام می شود و مشخص کردن یک برنامه جراحی بستگی به شرایط خاص و اهداف شما و همچنین قضاوت بالینی جراح شما دارد . همان طور که 2-1 سال طول می کشد تا وزن اضافی خود را از دست بدهید ممکن است همین مدت جهت شکل گیری بدن شما پس از عمل جراحی لازم باشد .

لیفت بدن :
لیفت کامل قسمت تحتانی بدن باسن ، شکم ، کمر ، پهلو و خارج ران شل و آویزان را یک مرحله ای و یا در چند مرحله درمان می کند . روش های برش جراحی متفاوت است ممکن است به صورت یک برش محیطی به دور بدن باشد و کمربندی از پوست و چربی اضافی را بردارد .

لیفت پستان :
روش برش برای پستان های افتاده خانمها بر اساس مقدار پوست اضافی که نیاز به برداشت است تعیین می شود . ممکن است شامل یک و یا چندین انسزیون به شکل دایره وار به دور آرئول پستان ، در خطی که از آرئول به چین پستان امتداد می یابد و عرضی در امتداد چین پستان باشد . ممکن است جهت بهبود شکل و سایز پستان توصیه به کارگذاری پروتز پستان شود .

لیفت بازو :
پوست آویزان در بازو با انسزیون از زیر بازو به داخل و یا پشت بازو برداشته می شود . ممکن است جهت برداشتن پوست های شل و آویزان انسزیون های اضافی در هر جایی داده شود . ظاهر صاف تر ، سفت تر بلافاصله پس از عمل قابل توجه است اگرچه نتیجه اولیه با تورم و کبودی کمرنگ می شود . علاوه بر آن کیفیت پوست چه ظاهری و چه ساختاری خیلی بهتر می شود .

لیفت ران :
شکل دهی به رانها با انسزیونی که از کشاله ران به سمت پائین به زانو از سمت داخلی ران داده می شود و صورت می گیرد . جهت بهبود قسمت خارجی ران انسزیون از کشاله ران به لگن بیمار گسترش می یابد . به وسیله این انسزیون پزشک شما بافت ها را محکم تر می کند تا ظاهری صاف تر و قوامی سفت تر پیدا کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *