لیفت باسن

یک بدن خوش ترکیب نشانگر وجود تغذیه مناسب و ورزش کردن در فرد می باشد . ولیکن ورزش در افرادی که پوست اضافه و برآمدگی های ناهمگون دارند نمی تواند باعث خوش ترکیب شدن و حذف پوست اضافه گردد . الاستیسیته ( قابلیت ارتجاع ) پوست بدن در اثر نورخورشید ، افزایش سن حاملگی ، تغییرات وزن و عوامل ژنتیکی از بین رفته و باعث ایجاد افتادگی در شکم ، باسن ، بازوها و رانها می شود . اگر شما تمایل داشته باشید که بدن موزون و زیباتر داشته باشید کشیدن پوست یا همان لیفتینگ می تواند شما را به اهدافتان برساند .

در طی این عمل تونیسیته ( قوام ) بافت زیر جلد که نگهدارنده پوست و چربی زیرپوست می باشد بهبود می یابد و با برداشتن پوست و چربی اضافه زیر جلد تا حدی مشکلی که در اثر از بین رفتن الاستیسیته ( قوام )بوجود آمده است برطرف می گردد . این اعمال جراحی همچنین فرورفتگی ها و برجستگی های سطح بدن را برطرف می کند ( سلولیت ) . کشیدن پوست را در مناطق زیر می توان انجام داد ( لیفتینگ ) :

– ناحیه شکم و در طرفین پهلوها و پشت
– باسن ( ممکن است افتاده باشد ، صاف باشد ، و یا بدشکل باشد )
– کشاله ران و ناحیه داخلی ران
– رانها شامل ناحیه میانی ، خارجی ، خلفی یا دورتادوری
این عمل جهت حذف چربی اضافی بدن کاربرد ندارد . برای برداشتن چربی موقعی که الاستیسیته ( قابلیت ارتجاع ) پوست خوب می باشد می توان از لیپوساکشن استفاده نمود . در مواردی که هم چربی اضافه وجود دارد و هم الاستیسیته پوست خوب نیست باید از ترکیب لیپوساکشن وجراحی کشیدن پوست استفاده کرد .

مراحل عمل


بی هوشی : داروهائی برای راحتی شما داده می شود ( قبل از عمل ) این داروها شامل داروهای بی هوشی عمومی و داروهای آرامبخش می باشد . جراح شما بهترین روش را برای شما انتخاب می کند .

برش : طول و شکل برش بسته به میزانی از بافت نرم که باید برداشته شود و قضاوت جراح دارد . لیفتینگ کامل پائین تنه باعث درمان شکل باسن ، شکم ، ران ، دورکمر ، دور لگن می شود . این عمل با برش دورتادوری انجام شده و باعث کشیدن تمام پائین تنه و از بین رفتن شلی می گردد ( مراجعه به عکس ) ترکیبی از لیپوساکشن و لیفتینگ باعث ایجاد ظاهر بهتر می گردد و با استفاده از بخیه های عمقی شکل جدید حفظ خواهد شد .

بستن بخیه ها : بستن پوست با بخیه ها ، چسب پوستی و چسب بافتی قابل انجام است .
دیدن نتایج : نتایج لیفتینگ بلافاصله مشخص می گرذد ولی جهت رسیدن به ایده آل یکی دو سال طول می کشد .

خطرات احتمالی عمل لیفتینگ


اسکار ناخواسته محل عمل ( جوشگاه ) – خونریزی ( هماتوم ) – عفونت – تجمع مایع – بهبود نامناسب زخم – از دست دادن پوست – لخته خون – تغییر در حس پوست و بی حسی – خطرات بی هوشی – تغییر رنگ پوست و ورم پوستی – نکروز چربی ( بافت چربی مرده زیر پوست ) – باز شدن زخم ( عمده ) – غیرقرینگی – عود شلی پوست – درد که ممکن است طول بکشد – ورم طولانی مدت پاها – لخته شدن خون داخل وریدی ، مشکلات قلبی – ریوی – نیاز به عمل مجدد – ممکن است بخیه های عمقی به سطح پوست بیاید و نیاز به کشیدن داشته باشد

دوره نقاهت


بعد از عمل در محل عمل پانسمان و بانداژ گذاشته خواهد شد . ممکن است یک لوله ظریف برای خارج ساختن خون و مایعات زیر پوست در محل عمل گذاشته شود . به شما دستور العمل هائی در مورد نگهداری بعد از عمل داده خواهد شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *