لیفت ران

اگر ورزش کردن و کاهش وزن هدف شما برای داشتن بدن سفت تر ، جوانتر و شاداب تر و متناسب تر با تصویر کلی جسمی شما را تامین ننموده است ، ممکن است لیفت جراحی ران برای شما مناسب باشد . این جراحی از طریق کاهش پوست اضافی و گاهی چربی ، سبب شکل دادن مجدد رانها ، و در نتیجه پوست صاف تر و طرح متناسب تر رانها و قسمت تحتانی بدن شما می گردد .

لیفت ران تنها برای برداشتن چربی اضافه صورت نمی گیرد . اگر پوست فرد دارای قوام خوب بوده و می تواند شکل جدید بدن را به خود بگیرد ، لیپوساکشن به تنهائی می تواند قادر به خارج کردن چربی ران است . در مواقعی که خاصیت ارتجاعی پوست کم است ترکیب لیپوساکشن و لیفت ران توصیه می گردد.

مراحل جراحی


بی هوشی : برای آرامش شما طی عمل جراحی ، داروهائی تجویز خواهند شد . گزینه ها شامل تسکین داخل وریدی و بی هوشی عمومی هستند . پزشک شما بهترین گزینه را به شما توصیه خواهد کرد .

برش جراحی : الگوهای برش براساس نواحی موردنظر برای درمان ، میزان تصحیح و ترجیح بیمار و جراح متفاوت هستند . یکی از روش های رایج لیفت ران ، قراردادن برش ها در کشاله ران و امتداد آنها به سمت پائین و پیچیدن به سمت پشت ران است . بافت زیرین کشیده شده و شکل داده می شود ، و پوست کاهش یافته و دوباره کشید می شود ، تا بدین ترتیب طرح صاف تر و متناسب تر بدن حاصل گردد . شما ممکن است مورد مناسبی برای لیفت داخلی ران با برش کوچک باشید که طی آن فقط یک برش در ناحیه ی کشاله ران داده می شود .

جراح شما نوع مناسب را تعیین خواهد کرد . بهبود طرح خارجی ران ممکن است نیازمند امتداد برش از کشاله ران به سمت باسن باشد یا در بعضی موارد از ناحیه کشاله ران ، بالای زانو در ناحیه داخلی ران داده می شود . جراح پلاستیک شما از طریق این برش ها بافت را می کشد تا طرح قسمت تحتانی بدن صاف تر و شکیل تر گردد . روش های پیشرفته معمولا برش ها را در موقعیت های مناسب که با اکثر انواع البسه و لباس های شنا مخفی می گردند قرار می دهند . اگرچه ممکن است برش ها بسیار وسیع باشند .

بستن برش ها : بخیه های حمایت کننده ی عمقی در بافت های زیرین به شکل گیری طرح جدید کمک می کنند . برش های پوستی با بخیه بسته می شوند .

ملاحظه ی نتایج : طرح هموارتر و سفت تر حاصل از لیفت ران تقریبا بلافاصله مشهود است و اگرچه ممکن است تا حدی با تورم و کبودی پوشانده شوند . ممکن است از شما خواسته شود برای چندین هفته بعد از عمل لباس های فشارنده بپوشید ، تا در طی مرحله ی التیام بافتها حمایت شده ، و تورم کم گردد . کیفیت پوست پس از عمل لیفت ران هم در مشاهده و هم در لمس به طور چشمگیر بهبود می یابد .

مراقب باشید


پیروی از آموزش های پزشکتان کلید موفقیت جراحی شماست . مهم است که برش های جراحی در معرض فشار زیاد ، سائیدگی ، یا حرکت در حین مرحله التیام قرار نگیرند . پزشک شما دستورات ویژه در مورد نحوه ی مراقبت به شما خواهد داد . ین مهم است که شما کلیه سوالات خود را بطور مستقیم با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید . طبیعی است که شما در مورد عواقب مورد انتظار هیجان زده باشید و احساس نگرانی کنید و یا قبل از عمل اضطراب داشته باشید . این نگرانی ها را به جراح پلاستیک خود ابراز نمائید .

دوران بهبودی


بعد از عمل ، محل برش با پانسمان یا بانداژ پوشانده می شود . امکان دارد ناحیه عمل شما در پانسمان فشاری یا بانداژ الاستیکی جهت کاهش تورم قرار داده شود . ممکن است جهت خروج مایعات زخم و یا خونی که در محل جمع می شود یک لوله نازک کوچک به نام درن موقتا زیر پوستتان تعبیه شود .

مخاطرات جراحی


تصمیم برای انجام لیفت ران بسیار شخصی بوده و شما باید تصمیم بگیرید که آیا فوائد عمل با اهداف شما منطبق هستند ؟ و آیا عوارض احتمالی قابل پذیرش می باشند . جراح پلاستیک شما و یا پرسنل درمانی جزئیات خطرات این جراحی را برای شما توضیح خواهند داد . از شما خواسته می شود که برگه های رضایت را امضاء نمائید تا مشخص گردد که نوع عمل خود و مخاطرات و عوارض احتمالی را کاملا فهمیده اید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *