لیفت سینه (ماستوپکسی): جراحی زیبایی برای اصلاح فرم و افتادگی سینه

ماستوپکسی

ماستوپکسی یک فرآیند عمل جراحی پلاستیک ماموپلاستی برای بالا بردن سینه‌های افتاده و شل روی سینه زنان، با تغییر و اصلاح سایز، کانتور، و بلندی سینه است. در جراحی لیفت پستان به منظور دوباره زیبا کردن مجدد سینه برای زنان، ملاحظه اصلاحی وخیم، زیست پذیری مجموع بافت هاله نوک پستان به منظور تضمین حساسیت عملکردی سینه‌ها برای تولید شیر و شیر دادن است.

جراحی اصلاحی لیفت سینه برای سینه افتاده یک عمل جراحی است که بافت‌های اضافی (غده‌ای، پی‌دار، پوست)، رباط‌های آویزگر بیش از حد کشیده شده، و پوست اضافه از پوست پوشش را بریده و حذف می‌کند، و هاله نوک پستان را بالاتر از نیمکره‌ی سینه پس و پیش می‌کند. در عمل جراحی، ماستوپکسی می‌تواند به عنوان یک روش لیفت سینه مجزا و یا به عنوان یک عمل جراحی وابسته در یک روش ترکیبی ماستوپکسی، روش بزرگ کردن سینه، انجام شود.

علاوه بر این روش‌های جراحی ماستوپکسی همچنین برای ماموپلاستی انجام می‌شود که اصلاح سینه‌های بزرگ است. از لحاظ روانشناختی، روش ماستوپکسی برای اصلاح پتوز سینه با علت پزشکی یا علت فیزیکی نشان داده نمی‌شود، بلکه براساس تصویر خود زن است؛ که ترکیبی از الزامات فیزیکی، زیبایی و سلامت روان خودش می‌باشد.

چرا باید سینه لیفت ‌شود؟


درجه پتوزسینه‌ها به طور معمول با افزایش سن، پس از حاملگی، و شیردهی و پس از کاهش وزن افتاده می‌شوند. این به این دلیل است که رباط‌های پوست و فیبروز در سینه کشیده می‌شوند بنابراین بافت پستان مورد حمایت قرار نمی‌گیرد. دوباره ساختن حمایت فیبروز سینه‌ها غیر ممکن است، اما آنها می‌توانند با حذف پوست اضافی دوباره شکل بگیرند و می‌توان بافت سینه را دوباره عوض کرد و نوک سینه را به سمت بالا در بهترین وضعیت در سینه‌های جدید حرکت داد. گزینه‌های دیگر شامل کاهش اندازه‌ی هاله دور سینه (پوست تیره‌تر دور نوک سینه) و یا بزرگ کردن سینه‌ها به طور همزمان هستند.

انجام لیفت سینه می‌تواند باعث ایجاد سینه‌هایی سفت‌تر و بالاتر شود. پس از جراحی لیفت سینه می‌توانید از نظر اجتماعی و شخصی راحت‌تر باشید. بهترین نتایج برای زنانی است که سینه‌های کوچک و شل و ول دارند اما سینه با هر سایزی می‌تواند لیفت شود. نتایج جراحی لیفت سینه ممکن است با سینه‌های سنگین زیاد دوامی نداشته باشند.

قبل از عمل جراحی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟


شما برای سوال پرسیدن در مورد اینکه چرا جراحی می‌خواهید و چه می‌خواهید، با جراح ملاقات خواهید کرد. جراح یادداشتی از هر گونه بیماری که در گذشته داشته‌اید یا دارید تهیه خواهد کرد. جراح همچنین هر نوع دارویی که از آن استفاده می‌کنید را یادداشت می‌کند، از جمله داروهای گیاهی و داروهایی که توسط پزشک شما تجویز نمی‌شوند. جراح سینه‌های شما را بررسی می‌کند و ممکن است چندین عکس برای سوابق پزشکی از شما بگیرد. جراح قد و وزن شما را اندازه می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که انجام این عمل ایمن و بی‌خطر است. اگر اضافه وزن دارید یا قصد باردار شدن دارید، ممکن است جراح توصیه کند که عمل جراحی را به تعویق بی‌اندازید.

روش‌های لیفت سینه


روش‌های جراحی مختلف برای جراح به منظور لیفت سینه در دسترس هستند، و این روش‌ها در گفتگو طبق الگوی اسکارهای نهایی نامگذاری می‌شوند. در حالی که درجات بسیار جزئی از پتوز می‌توانند با قرار دادن ایمپلنت‌ها به تنهایی اصلاح شوند، هرچه درجات پتوز پیشرفته‌تر باشند نیاز به یکی از انواع ماستوپکسی زیر است: به هر یک نام توصیفی خود بر اساس الگوی زخم‌های نهایی داده می‌شود:

ماستوپکسی هلالی یا نیم دایره

ماستوپکسی هلالی یا نیم دایره

این نوع لیفت سینه کم هزینه‌ترین روش لیفت سینه است و شامل حذف هلالی پوست بالای هاله سینه است. گاهی اوقات لازم است که برش‌ها کمی به سمت یک وری ادامه یابند که در این مورد نام آن به ماستوپکسی به شکل بال خفاش همانطور که در بالا هست تغییر می‌کند.

ماستوپکسی دورتادور هاله نوک سینه

ماستوپکسی دورتادور هاله نوک سینه

(این روش با عنوان لیفت بنلی یا لیفت دوناتی نیز نامیده می‌شود) این شامل حذف یک الگوی “دوناتی” از پوست اطراف هاله نوک سینه می‌باشد. توانایی آن برای لیفت محدود است و ممکن است باعث مسطح شدن سینه شود. طبیعتا، این روش درجات مختلفی از چروک شدن اسکار به جای می‌گذارد که ممکن است با گذر زمان محو شود یا ممکن است محو نشود.

ماستوپکسی عمودی ( ماستوپکسی اسکار عمودی یا لیفت برش شبیه به آب نبات چوبی)

ماستوپکسی عمودی

این یک لیفت بسیار موثر برای سینه‌های نسبتا افتاده است.

ماستوپکسی الگوی لنگر

ماستوپکسی الگوی لنگر

این نوع لیفت بزرگ‌ترین لیفت است و برای درجات اصلی افتادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیفت‌های سینه+ ایمپلنت‌ها (ماستوپکسی بزرگ کننده)

اگر زنی از سایز سینه‌هایش راضی است و فقط از پتوز ناراضی است، تنها لیفت سینه مورد نیاز است. با این حال، از آنجایی که این معمولا یک مورد است، اگر زن حجم سینه خود را از دست داده است و همچنین می‌خواهد که سینه‌هایش بزرگتر شوند، باید ایمپلنت داخل سینه گذاشته شود. به طور طبیعی، این کار طول مدت عمل جراحی را افزایش می‌دهد و همچنین هزینه‌های نهایی نیز افزایش می‌یابند. هرچند ایمپلنت معمولا به طور همزمان با لیفت سینه داخل سینه قرار می‌گیرد، برخی از جراحان توصیه می‌کنند که پس از لیفت سینه قبل از قرار دادن ایمپلنت 6 ماه صبر کنید.

پس از عمل جراحی چه چیزی انتظار می‌رود؟


جراحی لیفت سینه معمولا تحت بیهوشی عمومی (به طوری که خواب هستید) یا بی‌حسی موضعی (جایی که کل ناحیه با تزریقات بی‌حس می‌شود) انجام می‌شود. عمل جراحی معمولا حدود 90 دقیقه طول می‎کشد. ممکن است برای تمیز نگه داشتن زخم به شما آنتی بیوتیک داده شود. همچنین ممکن است شما لوله‌های تخلیه در سینه داشته باشید تا خون یا مایع تخلیه شوند. این لوله‌ها هنگامی که تخلیه مایع یا خون متوقف می‌شود برداشته می‌شوند، معمولا قبل از رفتن به خانه. شما ممکن است همان روز به خانه بروید یا یک شب در بیمارستان بمانید. اگر همان روز به خانه برگشتید، یک یک فرد بزرگسال باید شب را در کنار شما بماند. قفسه سینه شما احساس تنگ شدن خواهد کرد و سینه‌های شما و دنده‌های زیر سینه‌تان درد خواهند گرفت. مسکن‌های ساده باید به منظور راحت بودن به اندازه کافی مصرف شوند.

پانسمان

ممکن است پانسمان روی سینه‌هایتان داشته باشید. به مدت چند هفته پس از عمل جراحی باید سوتین اندازه بپوشید و لباس زیر نپوشید.

بهبودی


شما در همان روز جراحی می‌توانید از تخت خارج شوید، و پس از دو هفته می‌توانید فعالیت‌های سبک انجام دهید. شما باید 6 هفته بعد به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. اکثر بیماران تا 2 هفته پس از عمل جراحی، بسته به شغلشان مرخصی می‌گیرند. به مدت چند هفته پس از عمل جراحی سینه‌هایتان دردناک و متورم خواهند بود. به مدت چند هفته اجسام سنگین بلند نکنید، و حداقل تا 2 هفته بعد از عمل از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. تمام فعالیت‌ها را، به آرامی شروع کنید. تا زمانی که احساس امن و راحتی هنگام بستن کمربند ندارید، از رانندگی کردن پرهیز کنید.

دیدن نتایج


در ابتدا ممکن است سینه‌هایتان خیلی بالا باشند و پوستتان کشیده و تنگ باشد. چند ماه طول می‌کشد تا تورم از بین برود، و چندین ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی نمایان شوند. اکثر بیماران از نتیجه نهایی راضی هستند اما برخی از بیماران به سختی به شکل جدید سینه عادت می‌کنند. این ممکن است برای شما اتفاق بیفتد. ممکن است در نوک سینه‌تان احساس کم یا بیشتری داشته باشید و این می‌تواند در طول زمان تغییر کند. با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که اگرچه اندازه سینه بند شما معمولا تغییر نمی‌کند، ممکن است مجبور به خرید سوتین‌هایی با اندازه کاپ یا شکل مختلف باشید.

مراقبت‌های پس از درمان


  • برای محافظت از بدن خود، و به منظور اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، مراقب خودتان باشید.
  • از فعالیت‌های شدید پس از فرآیند عمل اجتناب کنید.
  • همانطور که به شما گفته شده است از زخم‌هایتان نگهداری کنید.
  • اضافه وزن و یا باردار بودن بر روی نتایج تاثیر می‌گذارد.
  • وزن سالم و سطوح ورزش را حفظ کنید.

باید مراقب چه چیزهایی باشید؟


خونریزی پس از جراحی باعث ایجاد تورم، تغییر رنگ و درد می‌شود، معمولا فقط در یک طرف. علائم عفونت عبارتند از درد، قرمزی، تورم و چرک در زخم، و همچنین شما ممکن است تب داشته باشید. لخته شدن خون در پا می‌تواند باعث تورم و درد در ساق پا شود. اگر لخته به سمت ريه برود، ممکن است دچار تنگی نفس يا درد در قفسه سينه شوید. اگر زخم به خوبی بهبود نیابد، ممکن است دردناک شود. در صورتی که پس از عمل جراحی هر گونه نگرانی دارید، با پزشک صحبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *