لیفت و کشیدن پوست گردن: رفع افتادگی پوست در جهت بازیابی زیبایی

لیفت و کشیدن پوست گردن رفع افتادگی پوست در جهت بازیابی زیبایی

لیفت گردن در واقع مجموعه‌ای از درمان‌ها است که برای بهبود ظاهر گردن شما بکار گرفته می‌شود:

 • سرویکوپلاستی عملی است که برای برداشتن پوست اضافی بکار می‌رود
 • پلاتیسما پلاستی عضلات گردن را برداشته یا تغییر می‌دهد

جراح همچنین ممکن است لیپوساکشن گردن نیز انجام دهد، که چربی‌های اضافه را از بین می‌برد. در برخی موارد، اگر چین و چروک یا نواری روی گردن دارید، تزریق بوتاکس ممکن است راه‌حل مشکل شما باشد .

لیفت گردن چگونه انجام می‌شود


عمدتاً این عمل جراحی دو تا سه ساعت طول می‌کشد. البته اگر شما لیفت گردن را همراه با لیپوساکشن، لیفت صورت، لیفت ابرو یا دیگر جراحی ‌ها انجام می‌دهید، با توجه به آن زمان عمل متفاوت خواهد بود. عمل دقیق شما به نتیجه مورد نظر شما و شرایط شخصی شما بستگی خواهد داشت. برای انجام لیفت و کشیدن گردن باید سلامت عمومی شما از نظر جسمی و روحی خوب باشد. گردن شما چه مشکلی دارد؟  با خودتان صادق باشید. شما زمان و تلاش زیادی را صرف تحقیق درباره جراحی می‌کنید، بنابراین مطمئن شوید، نتیجه ای را که می‌خواهید بدست می‌آورید. همچنین افکار خود را درباره مشکلی که دوست دارید اصلاح شود یادداشت کنید و هنگام جلسه مشاوره قبل از عمل آن را با خود به همراه داشته باشید.

انواع مشکلات پوستی گردن


 • چین غبغب
 • چربی اضافه
 • پوست اضافه بیش از حد

چین غبغب؛  ضعف یا شل شدن عضلات گردن

اگر عضلات گردن شما ضعیف و شل هستند، ممکن است باعث ایجاد چین غبغب یا نواری دور گردن شود. برای اصلاح این مشکل ، جراح ممکن است جراحی پلاتیسما پلاستی را پیشنهاد دهد. جراح برشی را در زیر چانه و یا پشت گوش ایجاد می‌کند تا به پلاتیسما (عضله گردن) دسترسی داشته باشد، و بر این اساس آن را تغییر دهد. گاهی اوقات نتعدادی از عضلات برداشته می‌شود. عمل‌های جراحی کم تهاجمی تر جدیدی نیز وجود دارد که جراح ممکن است برش‌های کوچکتری را ایجاد کرده و از یک اندسکوپ (دوربین کوچکی که به یک لوله نازک متصل شده است) استفاده کرده تا جراحی را کامل کند. حتماً از پزشک درباره تمامی گزینه‌های درمانی در جلسه مشاوره از جراح بپرسید. شما و جراح درباره نوع بیهوشی مورد استفاده که بستگی به سطح راحتی شما دارد، صحبت خواهید کرد. اگر تمایل دارید که در طول عمل خواب باشید، باید از بیهوشی عمومی استفاده شود. در غیر این صورت، جراح می‌تواند از بی‌حسی موضعی استفاده کند.  با این حال این مسئله به شما بستگی دارد، که چه تصمیمی بگیرید. علاوه بر این به جای جراحی، تزریق بوتاکس می‌تواند بخش‌هایی از پلاستیما را که مسئول ظاهر این نوارهای روی گردن یا شلی آن هستند، شل کند. تزریق‌ها یک روش سرپایی است و عمدتاً می‌تواند در 15 دقیقه انجام شود.

چربی اضافه در ناحیه گردن

در طول لیپوساکشن، جراح برش کوچکی را در زیر چانه ایجاد کرده و چربی اضافه را خارج می‌کند. اگر شما در طول لیفت گردن تحت چند عمل قرار می‌گیرید، برای جراحان پلاستیک بسیار متداول است که عمل را با لیپوساکشن شروع کنند. اگر این تنها عملی باشد که شما نیاز دارید، باید این عمل شما حدود یک ساعت طول خواهد کشید. می‌توانید آن را در جلسه قبل از عمل با پزشک مطرح کنید. برش‌های شما بخیه زده و پانسمان می‌شود. مهم است که دستورالعمل‌های پزشک را برای مراقبت مناسب از بخیه‌ها و پانسمان در روزهای پس از جراحی دنبال کنید.

پوست اضافی در ناحیه گردن

دقیقاً مانند پلاستیما پلاستی، جراح برش‌هایی شبیه به سرویکوپلاستی ایجاد می کند، بخش‌هایی از پوست را تراشیده و آن را بالا می‌کشد. این پوست با استفاده از چسب بافت یا بخیه در جای خود محکم می‌شود. سرویکوپلاستی ممکن است دو تا چهار ساعت طول بکشد، که بستگی به پیچیدگی عمل دارد. دوباره اینکه، بیهوشی شما بستگی به سطح راحتی شما دارد. جراح پانسمان فشاری را روی گردن شما قرار می‌دهد که باید حداقل به مدت یک هفته از آن استفاده کنید، مگر اینکه غیر از این دستور داده شده باشد. مهم است که دستورات پزشک را برای اطمینان از بهبودی کامل دنبال کنید.

چگونه باید برای لیفت گردن آماده شویم ؟


در طول مشاوره، جراح درباره داروهایی که باید قبل از جراحی از مصرف آن پرهیز کنید، شما را راهنمایی می کند. داروهای خاص و ویتامین‌ها خون شما را رقیق کرده و می‌تواند باعث افزایش خونریزی شود. اگر شما سیگار می‌کشید، لازم است که حداقل دو هفته قبل از جراحی و دو هفته پس از جراحی آن را ترک کنید. نمی‌توانید تنها آن را کاهش دهید. نباید در طول این مدت سیگار بکشید تا از بهبودی مناسب اطمینان حاصل کنید. همچنین اکنون زمان رژیم نیست: حتماً به خوبی غذا بخورید زیرا این کار به بدن شما در روند بهبودی کمک می‌کند. از لباس‌های آزاد و راحت در روز جراحی استفاده کنید. بخصوص باید از یک بلوز یا پیراهن دکمه دار استفاده کنید که نیازی نباشد برای بیرون آوردن، آنها را روی سر و گردن خود بکشید. باید برای بهبودی حداقل یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید. با این حال، پزشک می‌تواند براساس موقعیت شخصی شما آن را تعیین کند. اگر شما عمل پلاتسیما پلاستی یا سرویکوپلاستی یا ترکیبی از هر کدام از آنها را که در اینجا بیان شدند داشتید، باید قبل از انجام جراحی برای دوران بهبودی خود در خانه برنامه‌ریزی کنید.

 

متقاضیان لیفت گردن


بطور کلی، متقاضیان مناسب برای لیفت گردن عبارتند از :

 • افراد سالمی که مشکلات پزشکی که سلامت آنها را مختل می‌کند، نداشته باشند
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی با دید مثبت و انتظارات واقع بینانه
 • برخی افراد فکر می‌کنند برای لیفت صورت کامل آماده نیستند، چون ناحیه بالای صورت هنوز مطلوب است. با این وجود بسیاری از بیماران دارای چین و چروک ‌های اضافی پوست گردن، غبغب یا چین غبغب و خطوط روی فک هستند.
 • هنگامی که ناحیه گردن با ظاهر صورت تطابق ندارد، لیفت صورت ممکن است راه‌حل خوبی باشد.

مراحل انجام لیفت گردن


پزشک برش‌هایی را که شبیه به شکل S است، با احتیاط ایجاد می‌کند. چربی و عضلات  می‌تواند برای حالت زیباتر گردن جابجا می‌شود. در برخی موارد، بیمار ممکن است همچنین تحت لیپوساکشن در ناحیه گردن قرار بگیرد، که در همان زمان انجام می‌شود. سپس این پوست دوباره در جای خود قرار گرفته و مقدار اضافی آن بریده می‌شود. پوست در جای جدید بخیه زده می‌شود. بسته به مورد هر فرد، پزشک از بخیه‌های استاندارد استفاده می‌کند که در جلسه آینده معاینه باید برداشته می‌شود یا از بخیه‌های جذب شدنی استفاده شده که بطور خود بخود جذب می‌شود.

محل بهبودی شما در خانه باید شامل موارد زیر باشد


 • کیسه یخ
 • پانسمان و حوله
 • حرارت سنج
 • لباس‌های راحت و گشاد (ترجیحاً پیراهن و بلوزی که دگمه داشته باشد و نیازی نباشد که برای بیرون آوردن آن را روی سر خود بکشید)
 • وازلین و پماد ضد باکتری برای محل برش
 • دستگاه تلفن که اکثر اوقات در محلی که در دسترس شما در جایی که دراز کشیده یا نشسته‌اید باشد
 • استفاده از بالش که این امکان را فراهم می‌کند که سر شما در موقعیت راحتی قرار بگیرد
 • کسی که می‌تواند حداقل 24 ساعت پس از جراحی با شما بماند

دوران بهبودی پس از لیفت گردن چگونه است؟


بهبودی زمان می‌برد و مهم است که شما در طول این روند صبور باشید. بیشتر افراد می‌توانند پس از 10 تا 14 روز به سرکار برگردید. اگر ورزش‌های خاصی انجام می‌دهید یا از نظر جسمی فعال هستید، باید حداقل سه هفته و اگر نیاز نباشد که مدت طولانی‌تری صبر کنید، برای برگشتن به این فعالی‌ت‌ها صبر کنید. عجله نکنید. اینکار ارزش آن را دارد. شما زمان و انرژی زیادی برای انجام اینکار گذاشته‌اید بنابراین آن را ارزنده کنید.

مشکلات و عوارض جانبی جراحی لیفت گردن چیست؟


پس از جراحی دچار ورم و کبودی خواهید شد که چندین روز طول می‌کشد. ممکن است احساس سفتی، سوزن سوزن شدن و احساسات متفاوتی که شامل سوزش یا کشیدگی است، داشته باشید.همچنین ممکن است دچار بی‌حسی شوید. تمام این مشکلات در هفته‌های اول پس از جراحی طبیعی است و نباید باعث نگرانی شما شود. مانند همه جراحی‌ها، خطر عفونت نیز وجود دارد. حتما دمای بدن خود را تحت نظر داشته باشید.  با اولین نشانه‌های تب، با پزشک خود تماس بگیرید. اگر ترشحات غیرمعمول مانند چرک از محل برش داشتید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. گرچه به ندرت اتفاق می‌افتد، ممکن است به ماده بیهوشی واکنش آلرژیک داشته باشید. به همین دلیل مهم است که هر آلرژی دارویی را در جلسه مشاوره قبل از عمل به پزشک اطلاع دهید.

جراحی لیفت گردن چه مشکلاتی را برطرف نمی‌کند


 به عنوان یک جراحی ترمیمی، لیفت گردن ظاهر کلی شما را تغییر نمی‌دهد و نمی‌تواند روند پیری را متوقف کند. لیفت گردن می‌تواند تنها با جراحی انجام شود، درمان‌های جوانسازی غیرجراحی نمی توانند نتیجه یکسانی را مانند آن بدست آورند، اما می‌توانند زمانی که نیاز به لیفت گردن دارید را به تاخیر انداخته و مکملی برای نتیجه جراحی باشد.

هزینه لیفت گردن


هزینه جراحی لیفت گردن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. میانگین هزینه‌ای که در بالا به آن اشاره شد، شامل بیهوشی ، امکانات اتاق عمل یا دیگر هزینه های مرتبط نمی‌شود. هزینه جراح در لیفت گردن ممکن است براساس تجربه او ، نوع عمل انجام شده و محل جغرافیایی مطب مشخص شود.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *