ماستوپکسی ( لیفت پستان )

پستان خانم ها در طی زمان اغلب دچار تغییر می گردد و ظاهر و سفتی جوانی اش را از دست می دهد . این تغییرات و از دست دان الاستیسه پوست می تواند در اثر این عوامل باشد : حاملگی ، شیردهی از پستان ، تغییرات وزن ، افزایش سن ، گراویتی ، ارث در لیفت پستان که بعنوان ماستوپکسی شناخته شده است ، با برداشتن پوست اضافی ، پستانها را بالا می برند . و مجددا شکل داده و سفت تر کرده و با استفاده از بافت های اطراف پستان کانتور و شکل جدید جهت پستان ایجاد می کنند .

گاهی آرئول در طی زمان بزرگ شده که لیفت پستان آنها را به خوبی کاهش خواهد داد . انجام یک لیفت پستان با تغییر در پروفایل پستان که جوانتر شده و به سمت بالا لیفت شده می تواند ظاهر شما را جوانتر کند .

مراحل جراحی لیفت پستان


جراحی لیفت پستان شما می تواند از طریق یکسری انسزیون ها و تکنیک ها انجام گردد و تکنیک مناسب برای شما براساس موارد زیر انتخاب می گردد :
– اندازه و شکل پستان
– اندازه و موقعیت آرئول شما
– درجه افتادگی پستان شما
– کیفیت پوست و الاستیه ی آن و مقدار پوست اضافی

– بی هوشی : تجویز دارو برای راحتی شما در طی عمل جراحی است که انتخاب آن که شامل بی هوشی عمومی و یا تزریق داخل وریدی است با نظر دکتر شما خواهد بود که بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد .
– انسزیون ها : سه انسزیون شایع وجود دارد
– اطراف آرئول
– اطراف آرئول : انسزیونی که به صورت عمودی از آرئول به سمت کریز پستان می آید
– اطراف آرئول و دو تا انسزیون : که از آرئول عمود به کریز پستان آمده و سپس به صورت افقی در طول کریز پستان ادامه پیدا می کند .

– شکل دادن مجدد به پستان های شما : پس از اینکه جراح شما انسزیون ها را داد اقدامات زیر را انجام می دهد :
– بافت پستان زمینه ای لیفت شده و مجدد شکل داده می شود تا کانتور و سفتی پستان را اصلاح کند
– نیپل و آرئول به محل طبیعی تر و بالاتر جابجا می گردد .
– اگر لازم باشد آرئول های بزرگ ب اکسزیون پوست در اطراف آن کوچک می گردد .
– پوست اضافی پستان برداشته می شود تا از دست رفتن الاستیه را جبران کند

– بستن انسزیون ها : پس از اینکه پستان های شما شکل داده شد و پوست اضافی برداشته شد پوست باقیمانده در مسیر انسزیون ها ترمیم می گردد . بعضی انسزیون ها که در لیفت استفاده می گردد در کانتور طبیعی پستان پنهان می گردد ، اگرچه بقیه در سطح پستان قابل دید و رویت است . خطوط انسزیون ها دائمی هستند اما در اغلب موارد محو گردیده و در طی زمان به مقدار قابل توجه اصلاح می گردند ، سوچورها به صورت عمقی در داخل نسج پستان قرار می گیرد تا باعث ساپورت شدن و شکل دادن به پستان گردند و جهت بستن پوست از سوچو ، چسب های پوستی یا چسب و نوارهای جراحی استفاده می شود .

– دیدن نتایج : نتایج لیفت پستان شما بلافاصله قابل دیدن است البته در طی زمان تورم کاهش پیدا می کند و خطوط انسزیون ها محو می گردد . رضایت مندی شما از پستان هایتان پس از اینکه پستان های شما جوانتر گردید و در وضعیت بالاتر و لیفت شده قرار گرفت بیشتر شده و تا این مرحله ادامه پیدا می کند .

بهبودی و ریکاوری


پس از انجام جراحی لیفت پستان ، پانسمان انجام می گردد و بانداژ می شوید ، شما به یک بانداژ الاستیک و یا یک کرست ( سینه بند ) حمایت کننده ( ساپورتیو ) جهت کاهش تورم و ساپورت کردن پستان ها تا زمانی که ترمیم صورت گیرد نیاز خواهید داشت . یک درن کوچک و نازک موقت زیر پوست قرار داده می شود تا خون و مایعات اضافی را بکشد .

به شما آموزش های اختصاصی هم دده خواهد شد که چطور از پستان هایتان پس از جراحی مراقبت کنید ، چه داروهائی به صورت خوراکی استفاده کنید تا به ترمیم کمک کرده و از عفونت جلوگیری کند و زمان پیگیری های بعدی که بایستی به جراح مراجعه کنید نیز گفته می شود.

نتایج در طولانی مدت چگونه خواهد بود


نتایج نهایی پس از لیفت پستان شما پس از چند ماه مشخص خواهد شد زمانی که شکل و پوزیشن ( موقعیت ) پستان شما در محل اصلی خود قرار بگیرد . خط انسزیون ها دائمی هستند اما در طی زمان محو خواهند شد . و نتایج لیفت پستان طولانی مدت خواهد بود و در طی زمان پستان های شما دچار تغییرات خواهند شد ( در اثر افزایش سن و گراویته ).

اما شما می توانید با رعایت موارد زیر پس از مدت طولانی تر این اشکال جدید را حفظ کنید حفظ وزنتان با داشتن یک زندگی و شرایط سالم نکته اختصاصی اگرچه لیفت پستان معمولا در عملکرد پستان تاثیر ندارد اما اگر شما برنامه ریزی دارید که حامله شوید با جراحتان صحبت کنید ، تغییراتی که در طی حاملگی در پستان شما ایجاد می شود می تواند اثرات لیفت را از بین ببرد یا حتی برعکس کند . به طور مشابه ، در صورت برنامه ریزی برای کاهش وزن قابل توجه هم با پزشک خود صحبت کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *