هایفوتراپی صورت و گردن جوانسازی پوست بدون جراحی باماندگاری بالا

هایفوتراپی صورت و گردن جوانسازی پوست بدون جراحی باماندگاری بالا

با افزایش سن، روند تولید کلاژن کند می‌شود. صورت، گردن و قفسه سینه شروع به شل شدن کرده و حجم و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و ما غالباً متوجه می‌شویم که پوست ما شل‌تر شده و دچار افتادگی شده است. این می‌تواند باعث بروز برخی نگرانی‌ها در اطراف فک و زوایای صورت، گردن و ناحیه ابرو شود و باعث شود که سن ما بیش از آنچه هست نشان داده شود.

در هایفوتراپی از انرژی اولتراسوند که قادر به هدف‌گیری لایه‌های ساختاری عمیق پوست است استفاده می‌شود. با هدف قرار دادن عمق خاصی از پوست، واکنش خود بهبودی در بدن تحریک شده و طبیعتاً سطح کلاژن در این بافت‌ها افزایش می‌یابد. با افزایش کلاژن، پوست به تدریج کشیده شده و لیفت داده می‌شود. کمک به کاهش علائم افزایش سن در افراد جوان‌تر باعث می‌شود که ظاهر آنها شاداب‌تر شود. هایفوتراپی قادر به دسترسی به بافت‌هایی است که درمان‌های ضد پیری دیگر در جوانسازی آنها مؤثر نبوده است. به همین دلیل هایفوتراپی یک روش بسیار محبوب و جایگزین عمل‌های جراحی یا عمل‌های تهاجمی‌تر دیگر مانند لیفت با نخ یا تزریق سم و ژل است.

هایفوتراپی یک روش درمانی اولتراسوند بدون جراحی و مطمئن و بی‌خطر است که اثرات گذشت زمان و قدرت جاذبه زمین بر پوست را منقبض می‌کند. در این روش درمانی از واکنش بازسازی خود بدن برای لیفت تدریجی و کند پوست در ناحیه ابرو، زیر چانه و گردن استفاده شده و خطوط و چین و چروک‌های سینه را نیز می‌توان به کمک آن برطرف نمود.

برای بهره‌مندی از این خدمات و رزرو وقت با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

هایفوتراپی


هایفوتراپی

دستگاه هایفوتراپی پیشرفته‌ترین تکنولوژی برای سفت کردن پوست بر اساس اولتراسوند متمرکز پر توان است که پوست صورت و گردن را به روشی غیر جراحی لیفت داده و سفت می‌کند. هایفوتراپی تنها روش غیر تهاجمی است که سه لایه مختلف پوست را هدف قرار داده و سیستم آپونئوروتیک عضلانی سطحی را که در عمل‌های جراحی زیبایی کاهش یافته است بدون برش دادن یا تخریب سطح پوست هدف قرار می‌دهد. در هایفوتراپی از تکنولوژی سعی و خطا استفاده می‌شود که مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا و رفع موانع بهداشتی کانادا است.”نحوه انجام هایفوتراپی به صورت راحت و سرپایی، فقط در یک جلسه، بدون درد، بدون نیاز به حتی کرم بیحسی است و فرد روی صندلی می‌نشیند و پزشک با دستگاهی مثل سونوگرافی (معمولی) روی صورت فرد حرکت می‌دهد.”(برگرفته از: beautyclinics.ir)

 در هایفوتراپی چه کاری انجام می‌شود؟


در هایفوتراپی چه کاری انجام می‌شود؟

این روش درمانی جدیدترین تکنولوژی است و بر اساس نفوذ اولتراسوند متمرکز در عمق 4.5 میلی‌متری پوست عمل می‌کند یعنی همان عمقی که در روش‌های تهاجمی دیگر مانند لیفت صورت در دسترس قرار می‌گیرد. این یک روش کاملاً بدون خونریزی است و برای انجام آن نیاز به ایجاد هیچ شکافی وجود نداشته و بنابراین باعث باقی ماندن اسکار نیز نمی‌شود. این فرایند در عملکرد ارگان‌های داخلی بدن اختلالی ایجاد نکرده و باعث جراحت نمی‌شود و کاملاً بدون درد و بی‌خطر است. با کمک اولتراسوند متمرکز پر توان (هایفوتراپی) و گرمای حاصل از آن هم در سطح پوست و هم در عمق داخلی آن، کلاژن موجود در پوست تقویت می‌شود. به طور همزمان، فیبروبلاست ها نیز که کلاژن جدید تولید می‌کنند به روشی بی‌خطر تحریک شده و فرایند طبیعی کلاژن سازی داخل پوست تحریک می‌شود.

امواج اولتراسوند لایه‌های عمیق بافت همبند و لایه‌های عضلانی اپیدرم که به سیستم آپونئوروتیک عضلانی سطحی معروف است را هدف قرار می‌دهد. این لایه‌ای است که جراح پلاستیک در هنگام انجام لیفت صورت روی آن کار می‌کند تا شل شدگی پوست‌ترمیم شده و پوست سفت شود. به طریق مشابه، این روش درمانی به طور دقیق بر ناحیه مشکل‌دار در چندین سطح تمرکز داشته و باعث سفت شدگی تدریجی و طبیعی و لیفت پوست در ناحیه تحت درمان می‌شود.

 هایفوتراپی چگونه عمل می‌کند؟


هایفوتراپی چگونه عمل می‌کند؟

زمانی که انرژی الکتریکی به مبدل هایفوتراپی منتقل می‌شود، به شکل امواج صوتی تبدیل می‌شود. زمانی که اولتراسوند متمرکز می‌شود، در نقاط کانونی در بافت‌های چربی عمقی و عضلات انرژی حرارتی تولید می‌شود. با این کار فرایند انعقاد حرارتی در سیستم آپونئوروتیک عضلانی سطحی، فاشیا، لایه عمقی پوست و بافت‌های فیبروزی زیر جلدی شروع می‌شود. در طول چند ماه بعدی، پوست سفت شده و به مرور زمان جوان‌تر می‌شود.

 چرا استفاده از هایفوتراپی در درمان چین و چروک‌ها و لیفت پوست مؤثر است؟


چرا استفاده از هایفوتراپی در درمان چین و چروک‌ها و لیفت پوست مؤثر است؟

هایفوتراپی عملکرد منحصربفردی در تأمین درمان لایه‌های دوگانه دارد:

 • در عمق 3 میلی‌متری، نئوکولازنژسیز و نئوالاستوژنسیز با اثر حرارتی تخریب می‌شوند؛ به عبارت دیگر، بازسازی کلاژن برای سفت کردن پوست و درمان چین و چروک‌های عمقی و خطوط ریز برای بهبود بافت و ظاهر صورت تحریک می‌شود.
 • در عمق 4.5 میلی‌متری، اثر حرارتی باعث می‌شود که سیستم آپونئوروتیک عضلانی سطحی منقبض شده و لایه‌های چربی برای یک لیفت مشهود کاهش یابند. در این عمق، دابلو قادر به تخریب مؤثر چربی‌های زیر جلدی است و مشابه لیپواسکالتینگ برای بهبود ظاهر صورت عمل می‌کند. شما می‌توانید به سرعت اثر لیفت صورت را مشاهده کنید که در غبغب، چانه، گردن و ابرو مشهودتر است. با این که ممکن است نیاز به مصرف داروهای مسکن باشد اما بیماران نیاز کمی به مصرف داروهای مسکن و بیحس کننده‌ها دارند زیرا این روش درمانی به خوبی قابل تحمل است.

 هایفوتراپی برای افتادگی‌های شدید پوست است. قسمت‌هایی که معمولاً به این روش تحت درمان قرار می‌گیرند عبارتند از:


 • ابروها و پیشانی
 • چانه
 • گردن
 • شکم
 • علائم کشیدگی روی پوست

انرژی اولتراسوند غیر تهاجمی، گرمای کمی در پوست ناحیه هدف ایجاد می‌کند. این باعث تحریک سلول‌ها برای تولید کلاژن و جوانسازی بافت می‌شود. فقط با یک جلسه درمانی، هایفوتراپی باعث سفت شدن دوباره پوست می‌شود. پوست روشن‌تر، شاداب‌تر و سفت‌تر چند ماه پس از درمان دیده می‌شود. چشم‌های شما بازتر شده، ابروها بالاتر رفته، چین و چروک‌ها صاف شده و منافذ پوست کاهش می‌یابند. بازیابی خاصیت ارتجاعی پوست باعث هموارتر و شاداب‌تر شدن آن می‌شود. اگر هنوز فکر می‌کنید که نیازی به انجام عمل‌های جراحی ندارید یا از زیر تیغ رفتن تنفر دارید، هایفوتراپی می‌تواند یک گزینه جایگزین برای لیفت صورت و گردن شما باشد.

 • کاهش زوایای صورت
 • افتادگی پوست به خصوص در اطراف دهان
 • افتادگی پلک‌ها
 • شل شدن پوست گردن
 • پوست نازک و چین و چروک‌دار
 • خطوط ریز و چین و چروک‌ها
 • قرمزی و خشکی خفیف
 • نامتعادل بودن رنگ و بافت پوست
 • منافذ بزرگ

 چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیفت پوست به روش هایفوتراپی هستند؟


چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیفت پوست به روش هایفوتراپی هستند؟

این روش درمانی بهترین نتایج را برای افراد سالمندی که خاصیت ارتجاعی پوست آنها در حد متوسط بوده و چربی صورت آنها هنوز وجود دارد به همراه دارد. همچنین هایفوتراپی برای افرادی زیر 40 سالی که تمایل دارند اقدامات پیشگیرانه برای تحریک تولید کلاژن پوست و تقویت درمیس برای به تأخیر انداختن ظهور علائم پیری روی پوست خود انجام دهند نیز روشی مناسب است

مزایای هایفوتراپی


 • لیفت غیر تهاجمی صورت برای سفت کردن و لیفت دادن پوست
 • بهبود کلی ظاهر و بافت پوست
 • کاهش چین و چروک‌ها و خطوط ریز روی صورت
 • تحریک تولید کلاژن برای به تأخیر انداختن شروع فرایند پیری

 سؤالات متداول


 آیا هایفوتراپی یک عمل جراحی است؟

هایفوتراپی برخلاف عمل جراحی لیفت صورت یک روش غیر تهاجمی است که به سفت شدن پوست لایه‌های عمیق زیران کمک کرده اما برای انجام آن نیازی به برش یا تخریب سطح پوست نیست. از نظر بالینی این یک روش غیر تهاجمی برای افرادی است که آمادگی انجام عمل‌های جراحی را ندارند و حتی می‌تواند یک جایگزین برای افرادی باشد که می‌خواهند از اثرات عمل‌های جراحی زیبایی را گسترش دهند.

تولید کلاژن با هایفوتراپی چگونه تحریک می‌شود؟

مبدل در طول درمان، انرژی اولتراسوند متمرکز شده را در دمای بهینه برای تولید کلاژن به لایه‌های عمقی پوست ارسال می‌کند. در این روس درمانی، فرایند طبیعی به نام نئوکولاژنسیز برای تولید کلاژن تازه و جدید تحریک می‌شود. برای انجام خود درمان نیازی به استفاده از کرم‌ها، ژل‌ها و سموم نیست و فقط بر فرایند تولید کلاژن خود بدن جهت دستیابی به نتایج طبیعی و مشهود تکیه دارد.

آیا هایفوتراپی بی‌خطر است؟

بی‌خطر بودن این فرایند در مطالعات بالینی به اثبات رسیده است و ده‌ها هزار درمان در سراسر جهان بدون خطر انجام شده است. به علاوه، انرژی اولتراسوند یک رکورد ثابت در استفاده از این دستگاه در بیش از 50 سال دارد.

انجام فرایند هایفوتراپی چقدر طول می‌کشد؟

درمان کل صورت 45 تا 60 دقیقه طول می‌کشد و اگر بخشی از صورت یا ابروها تحت درمان قرار گیرند حدود 30 دقیقه زمان می‌برد. هایفوتراپی یک روش کاملاً غیر تهاجمی است و به همین دلیل نیاز به بستری شدن ندارد. شما بلافاصله پس از انجام فرایند می‌توانید به امور روزمره خود بپردازید و نیاز به انجام اقدامات خاصی نیست.

با این که هایفوتراپی جایگزین عمل جراحی لیفت صورت نیست اما بسیاری از افراد که می‌خواهند پوست صورت خود را لیفت دهند ولی از نظر روحی، مالی یا منطقی نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند می‌توانند آن را انتخاب کنند. همچنین افراد جوان‌تر که تمایل به انجام اقدامات پیشگیرانه دارند و همچنین افرادی که به دنبال اثرات جراحی‌های زیبایی هستند نیز می‌توانند این فرایند را انجام دهند.

چه مدت طول می‌کشد تا بتوان اثرات هایفوتراپی را مشاهده کرد؟

ممکن است بیماران از برخی از اثرات اولیه لذت ببرند اما لیفت نامحدود و در طول 2 تا 3 ماه با جایگزین شدن کلاژن جدید مشاهده می‌شود. با ادامه فرایند تولید کلاژن، افزایش بهبود می‌تواند تا 6 ماه پس از فرایند نیز ادامه یابد. نتایج حاصل از انجام این فرایند چه مدت دوام دارد؟ بیماران درمان شده با روش هایفوتراپی تا یک سال پس از انجام این فرایند هم کلاژن تازه داشته و بسته به وضعیت پوستی آنها ممکن است این روند تا سال بعد نیز ادامه یابد. درمان‌های مکمل و بعدی نیز باعث کاهش سرعت روند پیری شده که در هر فردی متفاوت است.

آیا هایفوتراپی دردناک است؟

آن چیزی که واقعاً در خلال درمان احساس می‌شود، مقدار کمی انرژی اولتراسوند متمرکز است که به زیر سطح پوست ارسال می‌شود. برخی ممکن است در هنگام دریافت انرژی اولتراسوند کمی ناراحتی داشته باشند اما این موقتی است و یک سیگنال مثبت از تولید کلاژن جدید است. آستانه راحتی بیماران متفاوت است، پزشک قبل از درمان پوست به شما مشاوره می‌دهد تا در حد امکان تجربه خوشایندی در حین درمان داشته باشید. معمولاً بیماران در مورد مزایای انجام این روش درمانی هیجان‌زده و راحت هستند.

آیا هایفوتراپی، عوارض جانبی دارد؟

قرمزی مختصر تا یک ساعت پس از انجام فرایند ممکن است ایجاد شود، برخی بیماران ممکن است دچار کمی تورم، احساس سوزن سوزنی شدن یا حساسیت به لمس داشته باشند اما این عوارض موقتی و مختصر هستند. احساس درد عضلانی نیز شایع سات اما به سرعت برطرف می‌شود. از عوارض دیگر که نادر هستند می‌تواند به کبودی موقتی یا بیحسی در قسمت کوچکی از پوست اشاره کرد که به مرور زمان برطرف می‌شود.

چه کسانی نباید تحت فرایند هایفوتراپی قرار گیرند؟

 • زنان باردار
 • افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت، پرکاری تیروئید
 • بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته
 • افرادی که زخم‌های جراحی بهبود نیافته‌اند دارند
 • افرادی که انتظارات غیرواقع‌بینانه‌ای نسبت به درمان دارند

 

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *