کشیدن ابرو ( لیفت ابرو )

اگر شما از چروک های اطراف ابرو و پیشانی و دیگر علائم افزایش سن احساس ناراحتی می کنید لیفت ابرو می تواند برای شما مفید باشد .لیفت ابرو یک عمل کاملا مشخص است ولی باید آن را برای خود انجام دهید و نباید آن را به خواست فرد دیگر و یا جهت رسیدن به یک چهره ایده آل انجام داد .

– چروک های پوستی پیشانی ، پل بینی و بین چشمها را کاهش می دهد
– باعث بهبود خط اخم ، چروک عمودی بین دو ابرو می شود
– ابروی پائین و یا افتاده را که روی پلک فوقانی را پوشانده را به ترتیب قبلی می برد
– ابرو را بالا برده وضعیت جوان و هوشیاری تری به بیمار می دهد .

مراحل عمل جراحی


– بی هوشی : داروها جهت راحتی شما در هنگام عمل جراحی استفاده می شود . روش انتخاب شامل آرام بخش داخل وریدی و بی هوشی عمومی است . پزشک شما بهترین را به شما پیشنهاد می دهد .

– برش جراحی : لیفت ابرو ممکن است به روش آندوسکوپیک ( دستگاه جراحی ویدئویی ) و کارگذاری دستگاه های مخصوص از طریق برش های کوچک در خط رویش مو صورت گیرد . این روش اجازه می دهد تا بافت و عضله زیرپوست به وضعیت مناسب برگشت داده شود و محل آن تغییر داده شود و یا برداشته شود و سطح قابل دید چین ها و خطوط قابل مشاهده پوستی در پیشانی اصلاح شود .

اصلاح یک ابروی پایین و آویزان ممکن است با و یا بدون روش اندوسکوپیک و با برش در شقیقه ها و پوست سر صورت گیرد . این روش ممکن است در همراهی با انسزیون مخفی در چین های طبیعی پلک فوقانی جهت از بین بردن خط اخم بین ابروها که بالای پل بینی و یا داروی آن است صورت گیرد یک روش جایگزین لیفت ابرو روش کرونال ( تاجی شکل ) می باشد . لیفت ابرو کرونال با وقت بیشتر برخی از نواحی خاص پیشانی را اصلاح می کند در این روش انسزیون از گوش تا گوش داده می شود و پیشانی لیفت شده و پوست اضافی از پوست سر برداشته می شود زمان بهبود آن معمولا از زمان بهبود روش اندوسکوپیک بیشتر است .

خط برش لیفت ابرو به خوبی در دور حدود طبیعی صورت پوشانده می شود مگر آنکه جهت کوتاه کردن پیشانی برش ها در خط رویش مو باشند نتایج اندک اندک با فروکش کردن تورم و محو شدن کبودی آشکار می شود و پوست ظاهری صافت تر جوان تری پیدا می کند .

– بستن انسزیون پوستی : انسزیون لیفت ابرو به طور معمول به روش های زیر بسته می شود – بخیه های قابل جذب و یا برداشتنی – چسب های پوستی – نوار چسب های جراحی – کلیپس های مخصوص

– دیدن نتایج : بالابردن ابروها با کمک موارد زیر نگاه داشت می شود – بخیه دائمی – پیچ های کوچک جراحی – دستگاه های مخصوص و قابل جذب که در ناحیه شقیقه ها کار گذاشته می شوند .

حقایق مهم در رابطه با ایمنی و خطرات لیفت ابرو


تصمیم گیری در رابطه با عمل جراحی لیفت ابرو کاملا مشخص است و شما می بایست در نظر بگیرید که آیا فواید آن با اهداف شما قابل دسترسی است و یا ریسک و عوارض آن قابل قبول می باشد . جراح پلاستیک شما و یا همکاران او به طور کامل خطرات همراه آن را به شما گوش زد می کنند . از شما خواسته می شود رضایت نامه ای را مبنی بر اینکه به طور کامل از عمل جراحی ، روش های جایگزین و ریسک و عوارض احتمالی آن آگاه شده اید را امضا ء کنید .

عوارض شامل :
– جای زخم نامطلوب – خونریزی ( هماتوم ) – عفونت – جوش نخوردن محل زخم – عوارض بی هوشی – لخته های خونی – از دست دادن موی قابل اصلاح در نواحی برش پوستی – خط رویش موی بالا رفته – آسیب عصب صورت با ضعف و فلجی عضلات صورت – عدم تقارن صورت – بی حسی و یا دیگر تغییرات در حس پوستی و خارش شدید – تغییر در حس پوستی – تحریک و یا خشکی چشم – اختلالات پلکی شامل قرارگیری غیرطبیعی پلک فوقانی ( افتادگی پلک ) ، پوست شل پلک ، شلی غیرطبیعی پلک تحتانی ( اکتروپیون ) که می تواند همزمان با آویزان شدن پوست پیشانی و پلک باشند جراحی لیفت پلک آنها را اصلاح نمی کند و این اختلالات نیازمند جراحی اضافی جهت ترمیم آنها دارند . – جمع شدن مایع – درد که ممکن است مقاوم باشد – نامنظمی حدود پوستی – تغییر رنگ پوستی و تورم – بخیه ها ممکن است خودبه خودی به سطح پوست برسند و قابل دیدن باشند و باعث التهاب شوند که نیاز به برداشتن دارند – احتمال نیاز به جراحی تکمیلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *