کوچک کردن سینه در مردان ( ژینکوماستی)

ژنیکوماستی ، حالت بزرگ شدن یا رشد بیش از حد سینه ها در مردان ، در هر سنی شایع است . این وضعیت ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی ، شرایط ارثی ، بیماری ، و یا استفاده از بعضی داروهای خاص باشد . ژنیکوماستی می تواند سبب ناراحتی روحی و اختلال در اعتماد به نفس گردد . بعضی از مردان ممکن است فقط به خاطر مخفی نگاه داشتن این حالت ، از بعضی از فعالیت های فیزیکی یا تماس های جسمی پرهیز نمایند . مشخصات ژنیکوماستی عبارتند از :

افزایش چربی موضعی افزایش رشد بافت غددی افزایش هردو ( هم چربی و هم بافت غددی ) ژنیکوماستی ممکن است یک طرفه ( یک سینه ) و یا دو طرفه ( هر دو سینه ) باشد .

مراحل جراحی


جراحی پلاستیک برای تصحیح ژنیکوماستی که اصطلاحا ماموپلاستی کاهنده نامیده می شود . اندازه ی سینه را کوچک و شکل قفسه ی صدری را مسطح و زیباتر خواهد کرد . در موارد شدید ژنیکوماستی ممکن است وزن بافت اضافی سینه سبب آویزان شدن سینه ها و کشیدگی ناحیه ی هاله ( پوست تیره ی اطراف نوک سینه ) گردد . در چین مواردی موقعیت و اندازه ی هاله را می توان با عمل جراحی بهبود بخشیده و پوست اضافی را کم کرد .

  • بی هوشی: برای حفظ آسایش شما طی عمل جراحی ، داروهائی تجویز خواهد شد . گزینه ها شامل تسکین داخل وریدی و بی هوشی عمومی هستند . پزشک شما بهترین گزینه را به شما توصیه خواهد کرد .
  • لیپوساکشن: در مواردی که ژنیکوماستی عمدتا حاصل از افزایش بافت چربی است ، می توان از لیپوساکش به تنهائی استفاده نمود . این امر مستلزم فروبردن یک کانولا ( یک لوله ی نازک توخالی ) از برش های متعدد کوچک است . کانولا به صورت کنترل شده به جلو و عقب برده می شود تا چربی اضافی را شل نماید . سپس این چربی به کمک مکش خلا از بدن خارج می شود . روش های مختلفی برای لیپوساکشن ممکن است به کار گرفته شوند . فبل از عمل مناسب ترین روش برای شما تعیین خواهد شد .
  • اکسزیون: تکنیک های اکسزیون ( برداشتن با جراحی ) هنگامی به کار می روند که خارج کردن بافت غددی سینه یا پوست اضافی برای تصحیح ژنیکوماستی لازم باشد . بعلاوه اکسزیون در مواقع کوچک کردن هاله ، و تغییر نوک سینه به موقعیت طبیعی مردانه لازم خواهد بود . الگوهای برش براساس شرایط ویژه و ترجیح جراحی متغیر هستند .

دوره بهبودی


پس از پایان عمل جراحی ، پانسمان یا بانداژ بر روی محل برش ها گذاشته خواهد شد . ممکن است بانداژ الاستییک یا لباس حمایت کننده برای کاهش ورم یا حمایت از شکل جدید سینه شما در مرحله ی التیام به کار گرفته شوند. ممکن است یک لوله ی کوچک و باریک موقتا در زیر پوست گذارده شود تا خون اضافی یا مایع تجمع یافته را تخلیه نماید .

نتایج طولانی مدت خواهند بود؟


نتایج نهائی کوچک کردن سینه در مردان ، در بسیاری از موارد دائمی است . ولیکن اگر ژنیکوماستی ناشی از مصرف داروهای خاص یا استروئید یا افزایش وزن باشد ، برای حفظ نتایج عمل لازم است از این موارد کاملا دوری نموده و در وزن ثابتی باقی بمانید . لطفا قبل از تغییر در مصرف داروهای خود با پزشکتان صحبت کنید . تمام جوشگاه ها دائمی هستند ، اگر چه بعضی از آنها در خطوط طبیعی سینه پنهان می شوند . بهبود شکل قسمت فوقانی بدن شما ، چه پیراهن و کراوات بپوشید ، یا تی شرت بپوشید ، یا سینه ی خود را در ساحل دریا برهنه کنید ، سبب افزایش اعتماد به نفس و بهبود تصویر ذهنی شما از خودتان خواهد شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *